Utkání komentuje Miroslav Najdek

VÍTKOVICE - ZNOJMO 2:4 (0:1, 1:1, 1:2), konec utkání
60:00
59:00
Hosté bezpečně kontrolují závěrečné minuty. Na domácích už je vidět, že nemají sílu na zvrat. Navíc mohl přidat další gól Mikulík. Jeho střela z otočky prošla těsně kolem pravé tyče.
56:10
Znojmo vede už 4:2. Na hranici levého kruhu napřáhl k drtivé ráně Bičánek a nesmírně tvrdou střelou, která prosvištěla kolem Pincovy lapačky a puk zapadl do levého horního růžku. Po vstřelené brance se spousta diváků zvedla a odcházejí domů.
54:55
Znojmo potřetí v utkání vede - 2:3. Znojmo stále útočilo a aktivita se mu vyplatila. Mojžíš napálil od modré a před domácím gólmanem kotouč tečoval Dopita.
53:46
Hosté se pokoušejí dostat se do vedení. Před Pincem byl opět závar, ale Hešovi se klubko hráčů nepodařilo prostřelit.
52:26
Tvrdou ránu Bičánka od modré Pinc vyrazil před sebe, k dorážce se dostal Plášek, ale i jeho střelu dokázal domácí brankář pokrýt. Poté už mu pomohli obránci.
51:22
Hosté mohli jít opět do vedení, když si Mikulík vybruslil s pukem před Pince, ale jeho střela bekhendem jen těsně minula pravou tyč.
50:07
Vyrovnáno - 2:2. Šimíček vyhrál buly v útočné třetině pro Hubáčka, který si od mantinelu najel do ideální pozice na střed kluziště a tvrdou ranou prostřelil Trvaje. Ten puk už stačil pouze jenom ztlumit.
47:32
Domácí mohli bleskově vyrovnat, ale Krenželok ze tří metrů orazítkoval horní tyč.
46:37
Znojmo opět vede - 1:2. Na modré čáře si puk přichystal ke střele Bičánek a na jeho střelu švihem pod horní tyčku brankář Pinc nedosáhl.
45:57
Už se hraje opět v pěti. Při hře čtyři na čtyři se nikdo do šance nedostal. Týmy hrály hlavně na jistotu v obraně. Utkání sleduje 5038 diváků.
43:57
Podruhé se dnes hraje ve čtyřech na obou stranách. Vyloučený je znojemský Jareš za hákování a z domácího mužstva Kropáč za nesportovní chování.
41:14
Vítkovičtí zakombinovali v útočné třetině, nakonec střílel Šimíček, ale už zbytečně, protože vracející se znojemský obránce natlačil Hubáčka do brankoviště a sporně posunul branku.
40:01
40:00
Konec druhé třetiny. V závěru poslal navštívenku Trvajovi Burger, který puk napálil od vlastní brankové čáry. Kotouč přistál hostujícímu gólmanovi v lapačce.
39:07
Nepříjemnou střelu na Trvaje vyslal Irgl, který z levého kruhu pálil zpoza čárového rozhodčího.
38:00
Do akce se dostali Znojemští, když na led naskočil Pucher. Jeho střelu z levého kruhu Pinc vyrazil.
37:35
Domácí přesilovku nevyužili. Hosté dobře bránili a stačili blokovat střely. Až v závěru se individuálně prosadil Krenželok, proháčkoval se před Trvaje, ale zblízka nedokázal puk dotlačit za jeho záda.
35:35
Vyloučený je hostující Pucher za držení.
32:48
Bude se vhazovat po pravé ruce brankáře Pince, poté co pokryl puk lapačkou. Bylo to teprve potřetí ve druhé části, co musel domácí brankář zasahovat.
31:55
Domácí opět zvýšili obrátky. Nejprve Trvaj vyrazil Irglovu střelu. Irgl však vzápětí rozjel další akci, přihrál Hubáčkovi a jeho střelu obrana zblokovala.
30:15
Hostům se podařilo otupit vítkovický tlak krátkými přihrávkami na vlastní polovině. Na druhou polovinu se dostávají ztěžka. Individuálně se prosadil domácí Procházka, který našlápl na pravém křídle, Trvaj mu u levé tyče vytěsnil prostor, proto se rozhodl objet branku a zasunout z druhé strany. Znojemský brankář tam však hbitě přesunul beton.
26:49
Vítkovičtí hrají ve druhé třetiny daleko lepší hokej. Stále se tlačí do útoku. Sevřeli hosty v jejich třetině. Tvrdě pálil Jasečko, ale Trvaj měl dobrý přehled.
26:15
Domácí nevyužili přesilovku. Většinu času sice strávili v útočném pásmu, ale Znojemští hráli velice dobře pozičně a nedovolili domácím zaujmout strategická místa. Jedinou střelou ohrozil Trvaje Krenželok, ale ta mířila jenom doprostřed branky.
24:15
Znojmo se bude bránit. Vyloučený je Beroun za krosček.
23:50
Rychlým útokem zahrozili také domácí. Středem kluziště projel až před Trvaje Irgl, ale znojmeský brankář levým betonem puk vytěsnil.
23:38
Po minutách, kdy se většinou hrálo kolem mantinelů a ve středním pásmu, se urodila velká šance Znojma. Po pravém křídle se rozjel Plášek, vyhnul se před Pincem i Hudcovi, ale jeho střela olízla horní tyč a skončila v ochranné síti.
20:39
Vítkovice využívají přesilovku a vyrovnávají na 1:1. Po akci na jeden dotek putoval puk z hole Burgera ke Štefankovi, ten přihrál na levý kruh volnému Krenželokovi, jenž přesnou ranou k levé tyči obstřelil Trvaje.