VÍTKOVICE - SPARTA 4:2 (1:0, 0:1, 3:1). Konec
Konec utkání. Vítkovice díky parádní třetí třetině zaslouženě vítězí.
59:15
Sparťanské naděje pohasly. Při power-play ujel Uram, Marek ho nedovoleně bránil a pyká za to na trestné lavici.
58:58
Sparta si vyžádala oddechový čas. Vhazuje se po Pincově levici, hosté hrají power-play.
58:48
Vítkovice vedou 4:2. Sparta je zcela rozhozená. Domácí v klidu útočí. Využil toho Kropáč, který po přihrávce Procházky najel do třetiny, vyhnul se stínujícímu Pilařovi a švihem pod horní tyč.
57:16
Sparta je v plném počtu. Vykoukal je zpátky na ledě.
56:57
Další vyloučení. Domácí v přesilovce tvrdě ostřelovali Vítkovickou branku. Opět ale došlo na tvrdé souboje mezi hráči. Hubáček (2 + 20) se chytil do křížku s Tabačkem. Navíc Irgl 2 minuty a Hlinka dvě minuty.
56:09
Po Hubáčkově tvrdé ráně se puk opět třepal ve sparťanské brance. Rozhodčí ale těsně předtím přerušil hru.
55:44
Opět vzájemné vyloučení. Na trestné lavici usedl Philipp za hrubost. Za hrubost dostal trest i Bříza. Kuboš napřáhl od modré, Bříza puk zastavil, ale Philipp bojoval, puk proklouzl do Břízovy branky a sparťanský gólman na domácího beka vystartoval a po ruční výměně názorů dostali oba trest.
55:16
Přesilovka Vítkovic. Domácí byli ve čtyřech aktivní a donutili hosty znovu faulovat. Po vyloučení Vykoukala za sekání hrají čtyři na tři.
53:53
Hraje se čtyři na čtyři. Vyloučen je Štrba za hákování a domácí Uram za nesportovní chování, když podle rozhodích pád přifilmoval.
53:22
Sparta v přesilovce snížila na 3:2 Sparta se snažila o střelbu z dálky. Pinc třikrát odolal, až neudržel Tabačkovu dělovku. Netušil ani, kam puk vyrazil a Josef Straka puk pohodlně doklepl do branky.
52:13
Přesilovka Sparty. Vyloučen je Káňa za hákování. Utkání sleduje 6721 diváků.
52:08
Jeden z mála útočných výpadů Sparty zakončil Chabada, ale Pinc v v pohodě chytil.
50:41
Vítkovice vedou 3:1. Sotva vyloučený Jurečka naskočil na led, dostal přihrávku od Procházky, posunul akci do útočné třetiny, kde našel volného Kropáče, který zprava do poloprázdné branky zvýšil na 3:1.
48:34
Přesilovka Sparty. Vyloučen je Jurečka za nedovolené bránění.
47:57
Vítkovice vedou 2:1. Ofenzíva domácích přinesla úspěch. Akce začala u Pince, který má asistenci přes Šimíčka až k Irglovi, který projel po pravém křídle, jeho střelu tečoval obránce Stehlík a puk zapadl přesně o pravého horního rohu Břízovy branky.
47:39
Domácí jsou stále při chuti. Šimíček povodil sparťanské obránce a Jasečkova dělovka přistála Břízovi v lapačce.
46:11
Domácí přesilovku nevyužili, ale supeři zle zatápěli. Téměř na celé dvě minuty zatlačili Spartu do obrany. Kombinovali, Šimíček prokličkoval až před Břízu, ale už se nenašel nikdo, kdo by puk doklepl do branky. Jasečkovu ránu od modré obrana stečovala vedle, Jurečkovu dělovku chytil Bříza do lapačky.
44:11
Přesilovka Vítkovic. Domácí dál útočí a vykoledovali si faul. Za držení je vyloučen Pilař.
42:36
Domácí se nechtějí smířit s nerozhodným výsledkem. Zatlačili Spartu. Hudcovo nahození od modré tečoval Šimíček. Puk skončil těsně vedle levé tyče Břízovy branky.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Konec druhé třetiny. Sparta si vyrovnání zasloužila, i když se jí kdovíjak nedařilo. Zato pasivně hrající domácí si o gól vysloveně koledovali.
38:33
Sparta v přesilovce vyrovnává. Spartě se sice znovu nedařil přechod do třetiny, ale nakonec to zvládla. Po akci Špaňhela a Tabačka napřáhl metr za modrou Hlinka a prostřelil hradbu těl i brankáře Pince.
37:08
Přesilovka Sparty. Vyloučen je Hubáček za podražení.
34:05
Sparta se znovu ubránila. I když se Vítkovičtí usadili v pásmu, nedokázali rozvést kombinaci. Bříza byl opět bez prácě. Navíc mohla Sparta v oslabení vyrovnat, když si puk vyměnili Marek, Pilař a nakonec Hlinka. Ten si najel před Pince, ale prováhal nejlepší moment ke střele a domácí gólman puk zalehl.
32:05
Přesilovka Vítkovic. Vyloučen je Tabaček za krosček.
30:32
Hosté se stále snaží vyrovnat. Vrbata vedle Pincovy branky posunul zadovkou Langhammerovi, ale ten už byl příliš blízko a domácího gólmana neprostřelil.
29:27
Sparta se ubránila. Domácí si pouze v úvodu vytvořili tlak na Břízovzu branku, ale žádný útočník z první řady nedokázal zblízka v nepřehledné situaci dopravit puk do branky.