52. kolo extraligy

Utkání komentuje Jaroslav Tomas

SPARTA - SLAVIA 6:1 (3:0, 1:0, 2:0) utkání skončilo
60:00
Zápas skončil vítězstvím Sparty 6:1 a holešovický klub se může těšit na play - off.
58:26
Domácí bek Pilař je vyloučen na dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.
58:15
Slavia snižuje na 6:1. Beránek vyhrál buly v útočném pásmu, Bednář vypálil z kruhu, Bříza puk neudržel a za jeho záda ho doplepl právě Josef Beránek.
56:21
Pražské derby sleduje v T - Mobile aréně 12 264 platících diváků.
54:21
Slavia je kompletní, hosté udrželi soupeře daleko od své branky.
52:21
A Sparta bude mít znovu výhodu jednoho muže v poli. Beránek je vyloučen za sekání na dvě minuty.
51:28
Sparta přidává další branku! Na 6:0 zvýšil v další přesilovce Ondřej Kratěna, který propálil Fraňka z velkého úhlu. Asistence: Chabada.
49:31
Sparta bude hrát přesilovku. Kadlec nedovoleně hákoval soupeře.
48:50
Sparta zvyšuje na 5:0! Ton vyslal na Fraňka tvrdý projektil od modré, slávistický brankář puk pouze vyrazil k dorážejícímu Špaňhelovi. Ten ho ale napálil jen do levé tyčky, do branky ho dopravil až Jan Marek.
47:59
Sparta je kompletní. Do největší šance Slavie se po vyšachování domácí obrany dostal Bednář, který tvrdou ranou mířil pod horní tyčku, ale Bříza poslal puk ramenem do ochranné sítě.
45:59
Slavia bude hrát přesilovku. Vyloučen je domácí Hlinka, který zasáhl holí v obličeji hostujícího Beránka.
44:30
Slavia se snaží s výsledkem něco udělat a vytrvale útočí, ale se střelami Sobotky a Drtiny si Bříza poradil, slávisté to zkoušeli z uctivé vzdálenosti.
42:45
Souvislé obléhání sparťanské branky zakončil střelou od modré Žižka, ale Bříza schoval puk mezi betony.
40:01
40:00
Skončila druhá třetina. V poslední minutě před přestávkou se Slavia usadila v pásmu soupeře a od modré zkoušel štěstí obránce Pojkar, jeho střelu ale domácí obrana zablokovala.
38:40
Slavia je kompletní, ve zbytku přesilovky soupeře k ničemu nepustila.
37:24
Sparta jede trestné střílení! Exekuce se ujal Petr Ton, který znovu zkusil střelu mezi betony, ale Franěk se podruhé stejným způsobem překonat nenechal.
36:40
Další přesilovka 5 na 3 pro Spartu. Dva hlavní rozhodčí vylučují každý náznak faulu, tentokrát to odnáší slávista Dlouhý, který bude pykat za domnělý krosček.
35:14
T - Mobile arénou cloumají emoce. Za nebezpečnou hru vysokou holí jde na dvě minuty slávista Beránek. K trestoměřičům ho doprovodí spoluhráč Graňák, který dostal - stejně jako na druhé straně Pilař - desetiminutový osobní trest. Sparta bude hrát přesilovku.
34:06
Sparta se znovu ubránila, i když Bednář byl ke vstřelení branky blízko. Bříza ale jeho střelu ramenem vytěsnil nad branku. Pokračuje přesilovka Slavie 5 na 4.
33:12
Další vyloučený sparťan! Marek hrál bez helmy a dostává dvě minuty za nedovolenou výstroj. Slavia bude dalších 54 vteřin hrát 5 na 3 a trenér hostí Růžička si bere time- out.
32:41
Sparta je z nejhoršího venku, je ve čtyřech. Beránek ani Duda své šance neproměnili, nedokázali přehodit ležícího Břízu.
32:06
Slavie bude hrát přesilovku 5 na 3a nabízí se jí tak jedinečná šance na snížení stavu.
31:35
Slávista Divíšek byl bolestivě zasažen pukem do obličeje a odchází do šatny.
30:41
Tlak Slavie umocňuje svým vyloučením domácí Štrba, který bude pykat za držení.
30:16
Divíšek spálil stoprocentní šanci! Duda ho našel osamoceného u pravé sparťanské tyčky ale centr Slavie z metru branku přestřelil.
30:08
První pořádná šance Slavie ve druhé třetině. Kadlec posunul na Bednáře, který skvěle namazal do jízdy Beránkovi. Jeho typická střela švihem z mezikruží však našla jen Břízovu náruč.
29:29
Hra v oslabení se tentokrát dařilo i Slavii, která se dokonce usadila v pásmu Sparty a Kadlec příklepem vyzkoušel Břízovu pozornost.
27:29
V přesilovce vyrukuje na soupeře znovu Sparta. Dlouhý ve středním pásmu fauloval a odchází za napadení.