2. finále play-off

Utkání komentuje Tomáš Hlavinka

SLAVIA - SPARTA 2:1 (2:0, 0:0, 0:1), konec zápasu
60:00
Utkání skončilo, Slavia vítězí ve druhém finále nad Spartou 2:1 a srovnává stav série na 1:1. Domáci si vítězství za předvedenou hru zasloužili, Sparta ji přehrávala až v polovině třetí třetiny. Série se přesune do holešovické T-Mobile Arény, kde se odehraje ve čtvrtek 13. dubna třetí finálový zápas.
59:18
Bříza je z branky, Sparta hraje v šesti.
58:25
Franěk musel opět zasahovat. Sparta je teď u všech puků dřív a vytváří si jednu šanci za druhou. Ani jedna však nebyla stoprocentní a František Výborný, trenér Sparty si vybral oddechový čas.
57:23
Sparta tlačí, dvě dobré šance si teď vytvořil Ton, Franěk byl však bezchybný. Na druhé straně přihrával Bednář před odkrytou branku Supovi, přihrávku ale ztečoval sparťanský bek Černošek, čímž zabránil obrovské šanci Slavie.
55:29
Aktivnější je této fázi hry Sparta, kterou povzbudil Markův gól a snaží se vyrovnat skóre.
53:30
Utkání v Sazka Aréně přihlíží 13806 diváků.
53:00
Sparta se snaží vyrovnat, Straka střílel z mezikruží, Franěk ale zasahuje lapačkou.
51:36
Sparta snižuje na 2:1 - Čtrvrtý gól v play-off si na konto připisuje Jan Marek, který využil zakrytého výhledu brankáře a prostřelil Petra Fraňka. Asistenci si připisuje Josef Straka.
51:15
Další akce Sparty skončila u Fraňka, který pokryl puk. Sivek s Hlinkou a Žabka s Prorokem dostanou menší trest za strkanici, která proběhla po této akci. Pokračovat se bude v pěti na obou stranách.
50:35
Hraje se převážně v obranné třetině Sparty, ta se do útoku dostává jen zřídka, teď ji zastavil další ofsajd.
48:05
Beránek přihrával Tomicovi do jízdy z levého kruhu, ten však poslal puk vedle Břízovy brány.
46:10
Sparta stáhla svoji hru jen na tři útoky, ale stále se nemůže výrazněji prosadit. Slávisté kontrují z nebezpečných protiútoků.
44:24
Prorokova nenápadná střela skončila pod brankářem Břízou, který si nebyl jistý, kde je puk. Žádný slávista se k dorážce nedostal, hra byla přerušna.
43:35
Netík nebezpečně vypálil po vyhraném buly, rána byla tečovaná a Franěk s ní měl problémy a posunul branku.
42:34
Novák střílel z úhlu, kotouč ale Bříza chytil do lapačky.
40:45
Sivek se snažil dorazit Kratěnovu střelu Fraňkovi do brány, slávistický gólman je však pozorný.
40:30
Graňák je zpátky na ledě. Ve třetí třetině se Sparta nestačila dostat do žádné šance.
40:01
Třetí třetina byla zahájena. Sparta ji, stejně jako druhou třetinu, začíná v početní výhodě. Ještě půl minuty bude na trestné lavici slávista Graňák.
40:00
Skončila druhá třetina. Sparťané se v přesilovce v posledních vteřinách třetiny dostali do šance, Franěk byl ale připraven na svém místě.