ČESKO - FINSKO

Utkání Švédských hokejových her komentuje Jaroslav Martínek

ČESKO - FINSKO 1:5 (0:2, 0:1, 1:2). Konec
60:00
Konec utkání. Česko po bídném výkonu podlehlo Finsku 1:5. Spravit chuť si může v sobotu v poledne, kdy nastoupí proti Rusku.
58:23
Přesilovka Česka. Za hákování je vyloučen Kerman.
57:44
Hnilička nadvakrát chytá střelu Pirnese.
56:12
Češi jsou v plném počtu.
55:39
Zcela volný Peltonen před Hniličkou minul.
55:01
Finové pojali tuto přesilovku až téměř exhibičně. Nakonec ale o pásmo přišli.
54:12
Přesilovka Finska. Za hákování je vyloučen Bednář.
54:09
A znovu Irgl. Teď z levého kruhu. Norrena puk kryje.
53:50
V Norrenově lapačce končí Irglova střela zprava.
52:56
Prorok v rychlé akci hledal mezi kruhy Balaštíka, ten se ale k pořádnému zakončení v tísni nedostal.
52:19
Finové zvyšují na 5:1. Kerman vyslal za českou obranu Santalu a ten se trefil přesně do levého horního rohu branky nad Hniličkovu vyrážečku.
50:46
Česko snižuje - 1:4. Po finské chybě v rozehrávce a přihrávkách Irgla a Hlaváče konečně prostřelil Norrenu Výborný. Český kapitán dal teprve první branku týmu na turnaji.
49:30
Čtvrtý útok uzamkl soupeře, ale Prorokova zadovka zblízka Norrenu nepřekvapila.
48:42
Hlinkova formace sice dlouho kombinovala v pásmu, ale Hlinka minul a ani Škoulovy rány od k ničemu nevedly. Stejně jako závar zakončený Peterkovou dorážkou.
46:42
Přesilovka Česka. Hlinka nahrál do palebné pozice Tenkrátovi, toho ale fauloval Mäntylä.
45:01
Finové využívají čtvrtou přesilovku - 4:0. Seveřanům stačilo k jejímu využití šest vteřin. Peltonen viděl Hentunena a jeho střelu tečoval mezi Hniličkovy betony Viuhkola.
44:55
Přesilovka Finka. Vyloučen je Hunkes.
44:35
Hubáčkovi střelu vyrazil Norrena pod Kudrnovy brusle. O dorážku se pokoušel Peterek, ale neuspěl.
43:40
HLaváč atakoval Malmivaaru u hrazení a puk končí pod urostlým finským obráncem, který jej zalehl.
43:14
Irgl tečoval nehozený puk od Hlaváče zleva. Norrena chytá a přerušuje.
22:46
Novák pálil od modré, ale hra už byla přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
21:27
Škoulovu střelu od modré se snažil tečovat Hlinka, ale puk končí mimo.
41:01
Bednář je na ledě, Češi se tentokrát ubránili.
40:01
Byla zahájena 3. třetina. Pokračuje Bednářův trest.
40:00
Konec druhé třetiny. A že by přinesla nějaký zásadní obrat, to se tvrdit nedá. Finové využili potřetí přesilovku a jsou rychlejší, pohyblivější a nebezpečnější.
39:01
Další přesilovka Finska. Za podražení Pirnese ya Hnili4kovou brankou je vyloučen Bednář.
38:11
Oba týmy jsou v pěti.
36:11
Oboustranné vyloučení. Na trestnou lavici zamířili Prorok (podražení) a Hentunen (krosček). Hraje se čtyři na čtyři.
35:31
Peterkova formace na celé dvě minuty uzamkla bránící kvarteto, ale do finální fáze se nedostala, Kutlák od modré těsně minul.