ČESKO - NORSKO

Čtvrté vystoupení hokejistů na MS v Rize komentuje Tomáš Hlavinka

ČESKO - NORSKO 3:1 (0:1, 2:0, 1:0), utkání skončilo
60:00
Utkání skončilo, český tým vítězí 3:1 a připisuje si do osmifinálové skupiny další dva body. Příští utkání na turnaji sehrají Češi v neděli od 19:15 s Kanadou.
59:05
Český tým se už nehrne do útoku, v klidu kombinuje v obranném a ve středním pásmu.
58:25
Petr Tenkrát dává gól! Český útočník naskočil na led z trestné lavice, dostal přihrávku a jel osamocen na norskou branku. Gundersena oklamal střelou kolem pravého betonu.
58:15
Češi sehráli oslabení dobře, nepustili Nory do žádné šance.
57:34
Norové vycítili šanci na srovnání skóre a hrnou se do útoku, Češi se brání vyhazováním přes celé hřiště.
56:15
Tenkrát je vyloučen za hákování, u mantinelu fauloval Aska.
54:36
Bulis šikovně prostrčil kotouč na uplně volného Irgla, který stál tváří v tvář Gundersenovi. Puk ale málo zvedl a norský brankář chytil střelu do své lapačky.
53:55
Česko teď zamklo chvíli Nory v obranné třetině, ale do výrazné šance se nedostalo.
52:12
Norský tým se opět dostal do útočného pásma, Skroder střílel od levého mantinelu do Hniličky.
51:30
Norové opět tlačí, od levého mantinelu střílel Holtet, ale český brankář opět zasáhl svou lapačkou.
50:28
Hlaváč vybojoval puk za norskou brankou, přesnou přihrávkou našel na modré čáře Hejdu, ale jeho střela bez přípravy mířila do hrudi gólmana Gundersena.
50:01
Norové zlepšili hru ve středním pásmu a drží teď český tým v obranné třetině, s dvěma střelami z dálky ale Hnilička problémy neměl.
48:15
Přesilovka Česka končí, čeští hráči drželi puk dlouho v útočném pásmu, ale opět chyběla střelba.
47:30
Norové se zatím dobře brání a nepouštějí český tým do větší šance.
46:27
Prorok je na ledě, začíná krátká přesilovka českého týmu.
46:15
Za hákování dostane menší trest Martin Ask, pokračuje se ve čtyřech.
45:22
Češi zatím v oslabení dobře brání, teď se dokonce Hlaváč dostal do protiútoku, ale šetřil jenom čas.
44:27
Ivo Prorok dostane dvě minuty za faul loktem, dělal si prostor a loktem do obličeje udeřil Hansena.
43:12
Od modré střílel opět Kaberle, puk ale získali opět Češi, Výborný dostal přihrávku do pravého kruhu, ale z úhlu Gundersena nprostřelil, norský brankář si dobře povyjel.