Utkání komentuje Miroslav Najdek

VÍTKOVICE - SPARTA 5:1 (1:1, 1:0, 3:0), konec utkání
60:00
58:42
Vítkovice vedou už 5:1. Po skrumáži před sparťanskou brankou se nejlépe orientoval Krenželok a ležící puk před brankovištěm zvedl pod horní tyčku. Asistence: Šimíček.
58:21
Vítkovice vedou 4:1. Irgl si vzal na modré přihrávku od Burgera, jel sám na branku, měl čas vymyslet zakončení a bekhendem po ledě poslal puk do sítě mezi levou tyčkou a Přikrylovou nohou.
58:00
Domácí se brání velmi aktivně, nepouštějí Spartu do třetiny a sami se snaží útočit.
56:01
Sparťané se samozřejmě snaží výsledek korigovat, ale domácí dobře brání a zakládají rychlé protiútoky. Hra dostala v posledních minutách rychlé tempo, ale žádná tutovka k vidění nebyla.
52:28
Sparta ve velké šanci - jako blesk se před Pincem objevil Hlinka. Jeho střelu brankář skvěle chytil a poradil si i z dorážkou Tona.
52:03
Sparta je v plném počtu.
51:21
Hosté se už brání ve čtyřech. Přesilovku pět na tři domácí nevyužili. Velkou šanci měl Šimíček, před kterého vyrazil Gulašiho dělovku brankář Přikryl. Vítkovický kapitán ale minul klec.
50:03
Vítkovičtí mají přesilovku pět na tři - vyloučený je Černošek za zdržování.
49:58
Vzájemné vyloučení - za domácí Káňa, u hostů Podlešák - oba dva za hrubost.
49:21
Vítkovice si vytvořily silný tlak, ale v nepřehledné situaci před brankou se jim ani jednou nepodařilo dorazit puk za Přikrylova záda. Hosté si při náporu pomohli faulem. Vyloučený je Hlinka za hákování.
47:38
Vítkovice vedou 3:1. Sparťanská obrana nechala trestuhodně volného Burgera, který vyjel zpoza branky za levý bod pro vhazování. Nikým neatakován vystřelil a puk zapadl potřetí za Přikrylova záda.
45:46
Brankáři se povětšinou nudí. Až přišla šance domácích. Z rohu kluziště vybojoval puk Krenželok, přihrál Procházkovi a ten orazítkoval levou tyč hostující branky.
41:39
Hosté měli další šanci, Dragounovu střelu tečoval před Pincem Pohanka, ale brankář stačil ránu pokrýt.
41:16
Šance na obou stranách. Nejprve minul sparťanskou branku Mikulík, na druhé straně netrefil Sivek.
40:01
40:00
Konec druhé třetiny.
38:40
V dobré příležitosti se ocitl domácí Krenželok, který střílel z levého kruhu, ale Přikryl stačil střelu vyrazit.
37:17
Z domácích usedl na trestnou lavici Jasečko (2+2) a Hudec, za hosty Hanzlík a Hlaváč (2+2). Všichni za hrubost. Pokračuje se ve hře pět na pět.