FINSKO - ČESKO 2:1 (0:0, 1:0, 1:1). Konec.
60:00
Konec utkání. Finsko vítězí v dramatickém duelu 2:1.
59:56
Česko snižuje - 2:1. Sýkora nejdřív trefil tyč, pak ale přece jen překonal Wallinheima Straka. Bohužel, až čtyři vteřiny před koncem.
59:45
Češi hrají pět na tři - vlastně šest na tři. Niemi dostává trest na 2 + 10 minut za úder do hlavy.

Finsko: Wallinheimo - Niskala, Saravo, Kiprusoff, Berg, Laamanen, Niemi, Luoma - Rita, Kontiola, Hahl - Kallio, Pirnes, Pyörälä - Lahti, Leino, Bergenheim - Pesonen, Pakaslahti, Valtonen.
Česko: Čechmánek - Hamr, Platil, Čech, Blaťák, Čutta, Čáslava, Zíb - Sýkora, J. Hlinka, Varaďa - Brendl, J. Straka, Veselý - Irgl, Huml, P. Hubáček - Šimánek, Skuhravý, Ma. Frolík - Divíšek, Matějovský.
59:42
Hlinka bekhendem nepřekonal Wallinheima.
59:03
Čechmánek je z branky, ale hra je ve středním pásmu.
58:55
Po zblokované střele Petra Sýkory se vhazuje ve středním pásmu - překvapivě...
58:05
Střela Sýkory i dorážka Jaroslava Hlinky končí v moci Wallinheima.
57:57
Přesilovka Česka čtyři na tři. Saravo podrazil Petra Sýkoru. Kouč Hadamczik si bere oddechový čas.
56:48
Oboustranné vyloučení. Čechmánek skončil je na ledě. Zezadu do něj naboural při rozehrávce Pesonen. Vyloučeni jsou stejně jako na konci druhé třetiny oba. Hraje se čtyři na čtyři.
55:35
Po zmatcích v rozehrávce pálil Bergenheim, Čechmánka ale nepřekonal. 11.807 diváků v Hartwall Areeně spokojeně sleduje, jak Finové kontrolují zápas.
54:49
Frolík je na ledě, Češi jsou kompletní.
54:12
Laamanenovu střelu šikovně tečoval Kontiola. Čechmánek ale tlumí puk mezi betony.
53:36
V oslabení unikala dvojice Varaďa - Sýkora, ale Vallinheimo Varaďovu střelu pokryl.
52:49
Finové navíc hrají přesilovku. Frolík zasáhl vysokou holí v obličeji Pyöräläho.
52:30
Finy druhá branka uklidnila a už v hloubi pole šikovně rozleptávají ofenzívní snahy českého týmu.
50:58
Finové vedou 2:0. Po nepřesné Čechově rozehrávce zatáhl po levém křídle do pásma puk Rita, nahrál před brankoviště Kontiolovi, který zblízka překonal Čechmínka.
49:45
Skuhravého útok byl v náporu, zprava pálil obránce Čáslava. Ale z úhlu a bez šance překonat finského brankáře.