Reportáž skončila 9. 9. 2016 0:10

Rusko vs. Česko

Přípravné utkání před Světovým pohárem komentuje Petr Fojtík

RUSKO - ČESKO 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Čeští hokejisté první přípravný duel před Světovým pohárem prohráli v Rusku 3:4. Poslední třetina nebyla z jejich pohledu marná. Odveta se bude hrát v sobotu v Praze.

60:00

59:44

Češi si vybrali čas na poradu, vhazovat se bude před Bobrovským.

59:20

Česko riskuje hru bez brankáře.

58:45

Dacjuk najížděl na Mrázka, který ho vychytal. Na druhé straně se vyznamenal proti střele Plekance z bezprostřední blízkosti ruský brankář.

57:13

Češi jsou zpátky v zápase. Polák vystřelil od modré a buď od Plekance, nebo ruského obránce se puk odrazil za záda brankáře Sborné.

55:37

Frolík měl zablokovanou hokejku před odkrytou brankou, Češi se tlačí dopředu.

54:50

Panarin najížděl se Šipačjovem na osamoceného Šustra, který jejich kombinaci vystihl.

53:27

Už za rovnovážného stavu vystřelil od modré Jordán, vyražený puk Faksa marně zasouval za beton Bobrovského.

53:03

Bobrovský kryl několik střel v krátkém sledu, Plekancova přesilovková řada si vytvořila tlak, ale v koncovce jí chyběla přesnost v zakončení.

52:02

Kempný udržel puk na modré, vzápětí ale vyskočil za mantinel a vhazuje se v ruském pásmu.

51:20

Ovečkin 2 minuty za faul kolenem.

51:00

Rusko čtvrtá branka probrala a teď má zase navrch.

48:48

Hanzal nepohlídal Panarina, který ho přebruslil a předložil puk Dadonovi, jenže se trefil do odkryté klece. Mrázek se nestihl přesunout.

48:17

Český tým nepouští v závěrečné třetině Rusko do tempa, domácí se dopustili zakázaného uvolnění a hned poté ofsajdu.

46:48

Česko využívá přesilovku po vlastní brance Ruska. Marčenko kopl puk za záda Bobrovského po zpětné nahrávce Hanzala do brankoviště, jemuž byl gól připsaný.

46:24

Frolík mohl vrátit Česko do zápasu, jenže střela mu nesedla a Bobrovský našel puk ve své výstroji.

45:47

Plekancova střela byla prudká, ale nepřesná, takže vyletěla po odrazu od mantinelu do středního pásma.

45:31

Kuzněcov 2 minuty za podražení.

44:14

Tarasenko postupoval z pravé strany na Mrázka, který po jeho nepřesné střele nemusel zasahovat.

44:05

Šustr předkládal puk Milanu Michállkovi, jenže tomu přeskočil hokejku.

42:44

Polák napřáhl od modré, k Bobrovskému puk přes hradbu těl neprošel.

41:22

Frolík trefil tyč chvíli poté, co se český tým ubránil oslabení. Šanci mu připravil Faksa.

40:48

Palátova rána zpoza obránce končí mimo bránu.

40:01

Rusko začne poslední třetinu v přesilovce, potrvá více než minut, pokud ji nevyužije.

40:01

Rusko odskočilo ve druhé třetině dvěma góly na 3:1, český tým brzdí svoji snahu sám častými fauly.

40:00

39:51

Kuljomin pálil do protipohybu Mrázka, klec ale minul.

39:13

Milan Michálek 2 minuty za držení.

37:56

Voráček se dostal dvakrát do palebné pouzice, skóre se ovšem nemění. Poprvé zbytečně hledal Birnera, podruhé se nestihl otočit.

37:16

Ovečkin vyprášil betony Mrázka, Češi jsou vzápětí v pěti.

36:16

Rusko minutu kombinovalo před Mrázkem, který jejich nápor ukončil zákrokem proti střele Zajceva.

35:16

Plekanec 2 minuty za nedovolené bránění.

34:23

A také Češi jsou už v pěti.

34:00

Začala zkrácena ruská přesilovka.

33:33

Palát zkusil individuální akci, skončila na druhém protihráči.

32:43

Plekanec 2 minuty za podražení.

31:58

Česko hraje bez Sobotky, který po tvrdém ataku u mantinelu odešel předčasně do šatny.

31:51

Namestnikov 2 minuty za podražení.

30:54

Jaškin poslal do šance Faksu, jeho bekhendový pokus ruský brankář vystihl.

29:54

Mrázek je pod palbou, Zajcevovu ránu odklonil za hrazení.

28:28

Kučerov navyšuje vedení Sborné. Puk odražený od tyče po střele Marčenka pohotově poslal z úhlu do odkryté klece.

27:47

Rusko je kompletní, Češi přesilovku nevyužili.

27:37

Ruská branka se ocitla mimo svoje postavení, rozhodčí si toho všimli až po několika vteřinách.

27:01

Hemský střílel na bránu, Hanzal tečoval puk mezi betony Bobrovského, který atak českého útročníka ustál.

26:26

Po skrumáží před Bobrovským se dostal puk pod tělo ruského brankáře. K vyrovnání scházelo málo.

25:47

Nestěrov 2 minuty za podražení.

25:22

Tarasenko obrací skóre v přesilovce. Rusko využilo toho, že Birner neměl hůl a Tarasenko poslal puk pod víko bezmocného Mrázka.

24:51

Jaškin 2 minuty za vražení na hrazení.

24:20

Český tým oslabení přežil.

23:44

Mrázek vytěsnil Panarinovu ránu rukou vedle levé tyče.

23:00

Hanzal s Palátem se srazili v útočném pásmu, Sborná přečíslení pět na dvě zpackala. Nahrávka přeskočila hůl najíždějícího hráče.

22:38

Hanzal vyhrál buly pro Kempného, Bobrovský jeho střelu kryl.

22:36

Birner vybojoval v oslabení vhazování před brankářem soupeře.

22:20

Jordán dvě minuty za nedovolené bránění.

21:49

Češi začali aktivně, Jordánovu bombu ruský brankář dobře viděl a do její trajektorie nastavil lapačku.

21:01

Palát pálil od modré, Bobrovský i přes chumel těl před sebou zasáhl.

20:26

Ovečkin si potáhl puk, počkal si na moment ke střele, kterou zablokoval Šustr.

20:01

Úvodní třetina zápasu v Petrohradu potvrdila, že český tým je oprávněně outsiderem Světového poháru. Remíza 1:1 je jeho úspěchem, Jandačův výběr až na krátké úseky hry nestíhal.

20:00

První třetina skončila.

19:43

Mrázek měl zakrytý výhled, Malkin ale minul.

18:29

Tohle jinak nemohlo dopadnout. Přetížená česká pětka nestihla vystřídat a čerstvý Panarin se trefil přesně do růžku. Bránící hráči jen stáli.

18:04

Michálek vyhodil přes všechny čáry. Rusko si vytvořilo drtivý tlak, v největší šanci Dacjuk sám před Mrázkem netrefil puk.

16:22

Ovečkin se prodíral před Mrázka, Nakládal ruského obra nepustil.

15:30

Jordánovi utekl puk za modrou. Škoda, Češi si vytvořili tlak a několikrát nebezpečně ohrozili Bobrovského.

14:34

Malkin pálil z výhodné pozice, pozičně dobře postavený Mrázek jeho střelu ztlumil.