Osmnáctku čeká ve čtvrtfinále Švédsko

13 2004
Minsk - Bez porážky postupují na mistrovství světa v Minsku čeští hokejoví reprezentanti do osmnácti let do vyřazovacích bojů. V posledním utkání skupiny B remizovali 1:1 s Finskem. Po remízách se Slovenskem a Ruskem a výhře nad Norskem čeká svěřence trenéra Jaromíra Šindela čtvrtfinále, ve kterém se ve čtvrtek střetnou se Švédskem.

Český tým obsadil ve skupině B druhé místo a o jediný gól za sebou nechal třetí Slovensko, které po úterní večerní remíze s Ruskem (2:2) narazí ve vyřazovací části šampionátu na obhájce titulu Kanaďany.

Přímo do semifinále postoupily Spojené státy a Rusko. Příští soupeři českého výběru Švédové skončili třetí v "áčku" díky vítězství 4:0 nad Běloruskem. Čtvrtfinálový zápas českých juniorů se Švédskem se bude hrát ve čtvrtek od 18:00, loňští finalisté Slováci a Kanaďané nastoupí na led ve 14 hodin.

Do úterního duelu proti Finsku vstoupili lépe čeští hráči, kteří měli hned v úvodu první třetiny sérii výhod přesilových her. Soupeřova brankáře Tuukka Raska však nedokázali překonat ani při hře pěti proti třem.

Naopak Marek Schwarz inkasoval v šestnácté minutě, když na trestné lavici seděl Jakub Šindel. Syn hlavního trenéra svůj faul odčinil v samotném závěru, kdy se podílel společně s dalšími sparťany Adamem Lukačovičem a Hromasem na vyrovnání. Posledně jmenovaný skóroval čtyřicet vteřin před koncem.

V druhém odpoledním utkání porazili hráči Spojených států obhájce prvenství z Kanady 2:1, a zajistili si tak první místo v A-skupině a přímý postup do semifinále.

Česko - Finsko 1:1 (0:1, 0:0, 1:0)
Branky a asistence: 60. Hromas (Lukačovič, Šindel) - 16. Tukonen (Wirtanen). Rozhodčí: Vinnerborg (Švéd.) - Ross (USA), De Haan (Kan.). Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1.
Slovensko - Rusko 2:2 (2:0, 0:1, 0:1)