Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Otřesený Šenkeřík vynechal trénink. Je mi hůř než večer, říká junior

Juniorský reprezentant Petr Šenkeřík | foto: Michal Slavík

29 2010
Buffalo (Od spolupracovníka iDNES.cz) - Hlučné kanadské publikum ztichlo, na led se vřítili doktoři, chvíli po nich také nosítka. Hrozivý obraz Petra Šenkeříka nehybně ležícího na ledě naštěstí po závěrečném hvizdu rozptýlily hlasy z české kabiny. "V nemocnici jsem nebyl, cítil jsem se dobře," vzpomíná oběť tvrdého zákroku.

A jak vám je teď, den po zápase?
Musím říct, že včera to bylo lepší. Teď se moc dobře necítím. Nejel jsem s týmem na trénink a zůstal na pokoji. Uvidím, jak to bude vypadat večer.

Seběhla se kolem vás spousta lidí. Co se přímo na ledě dělo?

Dále čtěte:

Byl to faul, nebo ne? x O zápase s Kanadou

Říkali mi, ať se nehýbu a zůstanu ležet. Naštěstí mě nic nebolelo, jen ze rtu tekla krev. Snažil jsem se trochu hýbat rukou, aby aspoň lidi v hale viděli, že jsem v pořádku.

Jel jste na vyšetření do nemocnice?
Ne, zůstal jsem na stadionu. Doktoři říkali, že není poškozená mícha, že to bude asi jen otřes mozku, takže do nemocnice jsem nejel.

trest pro kassiana

Zack Kassian si za faul na Petra Šenkeříka nezahraje na šampionátu ve dvou zápasech. Disciplinární komise turnaje přidala Kassianovi k automatické jednozápasové stopce za trest ve hře zákaz startu ještě v jednom dalším utkání. Nenastoupí tak proti Norům a Švédům.

Co na ten zákrok vlastně říkáte? Byl to podle vás faul?
Viděl jsem to v televizi. Netrefil mi přímo hlavu, ale srazil mě. Kassiana znám z působení v Kanadě. On podobné věci dělá a dostává za ně tresty. Co si pamatuju, tak loni právě kvůli tomu dobrých dvacet zápasů nemohl nastupovat.

Jak vidíte svou možnou účast ve čtvrtečním utkání se Švédy?
Bude záležet na situaci. Pokud mi bude lépe, můžu nastoupit. Pokud ne, nebudu hrát. Uvidí se, jestli je to otřes mozku, nebo ne.

Nehrozí, že budete muset vynechat celý zbytek šampionátu?
Určitě doufám, že ještě budu moci nastoupit. Kdybych mohl, dohraju i zápas s Kanadou. Ale protože jsem na chvíli ztratil vědomí, byl jsem rád, že jsem v pohodě. Vynechat po takovém zákroku celé mistrovství by mě hodně mrzelo.

Podívejte se na zákrok Zacka Kassiana:


Jak posuzujete zákrok Kanaďana Kassiana na Šenkeříka?

celkem hlasů: 3850

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 2. ledna 2011. Anketa je uzavřena.

Úder do oblasti hlavy a krku, tedy faul na 5 min + do konce 2033
Čistý zákrok 912
Jen bránění ve hře, faul na dvě minuty 905
Autoři:


Témata: MS juniorů 2011
Najdete na iDNES.czmobilní verze