Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ovečkin se urazil, že dostal distanc a odmítl hrát Utkání hvězd

RUSKÁ HVĚZDA. Útočník Washingtonu Alexandr Ovečkin slaví branku v utkání proti Pittsburghu. | foto: Reuters

25 2012
Hokejový útočník Alexander Ovečkin neunesl rozhodnutí disciplinární komise NHL, která mu pozastavila činnost na tří soutěžní zápasy za faul na českého obránce Zbyňka Michálka, a odmítl nastoupit na Utkání hvězd.

"Mám tyhle exhibice rád, ale jsem suspendovaný. Tak proč bych měl hrát? Cítím, že si nezasloužím nastoupit. Není to o tom, co chci. Jsem zkrátka mimo hru do 4. února," prohlásil Ovečkin.

V zámoří podobné chování není obvyklé, za neúčast na All Star Game byli v minulosti potrestáni například Nicklas Lidström či Pavel Dacjuk, v Ovečkinově případu se však vedení NHL zachovalo hodně benevolentně.

"Rádi bychom ho na utkání v Ottawě uvítali, ale netrváme na jeho účasti. Nemáme v úmyslu celou záležitost dál rozebírat," uvedl jeden z šéfů ligy Bill Daly.

Ovečkin je přesvědčený, že zákrok na Michálka byl čistý a upozorňuje, že za něj při zápase nebyl potrestaný ani dvouminutovým vyloučením. "Jsem z toho rozhodnutí zklamaný. Snažil jsem se trefil jeho tělo, ne hlavu," brání se ruský útočník.

"Hrál jsem tělem. Rameno jsem měl dole, ruce taky. Kdyby stál soupeř rovně a nesklonil se, bylo by všechno ok. Viděl mě, že se blížím a sklonil se," pokračoval Ovečkin. Tomu ovšem nejvíc ublížilo, že při ataku na českého beka povyskočil.


Což ostatně zdůraznil šéf disciplinárky Brendan Shanahan. "Ovečkin se přiřítil a vyskočil a nebezpečně zasáhl Michálkovu hlavu. Akceptujeme jeho tvrzení, že ho nechtěl trefit do hlavy, ovšem v okamžiku, kdy vyskočil, byl za jakýkoli kontakt s Michálkovou hlavou zodpovědný."

Ovečkin se zlobí, že trest přišel v době, kdy jeho Washington čekají souboje s přímými konkurenty v boji o play-off, ovšem verdikt komise není nijak překvapivý. NHL si zákroky na hlavu bedlivě hlídá; i vzhledem k tomu, kolik hráčů letos utrpělo otřes mozku.

Ruský kanonýr však odmítá, že by byl nebezpečný. "Hraju fyzicky a tvrdě a nemyslím si, že by ten zákrok byl nečistý nebo záludný. Ano, vyskočil jsem při něm, ale protivníka jsem nezranil. Ani jsem nedostal dvě minuty. Nemyslím, že to bylo na tři zápasy," dodal Ovečkin, který kromě distancu musí zaplatit pokutu 155 tisíc dolarů.

O jeho náhradníkovi v Utkání hvězd zatím nebylo rozhodnuto.

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze