Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ovečkin sprostě nadával trenérovi. Naštvalo ho, že nehraje

ZABER! Musí se z tebe stát větší lídr, nabádá Ovečkina trenér Bruce Boudreau. | foto: Profimedia.cz

4 2011
Ruský hokejový útočník Alexander Ovečkin poznal, že už není nepostradatelný. V závěru zápasu s Anaheimem, kdy se jeho Washington snažil vyrovnat při hře bez brankáře, ho totiž trenér Bruce Boudreau nechal na střídačce a dal přednost jiným hráčům.

Jak se později ukázalo, byl to správný tah, protože Capitals nakonec vyrovnávací gól vstřelili díky švédskému útočníkovi Nicklasi Bäckströmovi, který dokonce v prodloužení dal i vítězný gól.

"Samozřejmě jsem chtěl být na ledě a není důležité, co a komu jsem na střídačce řekl," vykládal poté Ovečkin. Televizní kamery ho totiž zachytily, jak na střídačce vyslal směrem k trenérovi štiplavou a podle zámořských médií dokonce vulgární poznámku.

Podle zpomalených záběrů, které jsou vidět na konci videa pod článkem, lze z Ovečkinových úst odečíst dvě slovíčka: fat fuck (tlustý sr..), případně fucking fag (zasr.. teplouš).

Podle zpomalených záběrů, které jsou vidět na konci videa pod článkem, lze z Ovečkinových úst odečíst dvě slovíčka: fat fuck (tlustý sr..), případně fucking fag (zasr.. teplouš).

Boudreau zůstal v daný moment nad věcí a na hráčův výpad nereagoval. V klidu pak celou situaci okomentoval i po zápase. "Nic jsem neslyšel a ani jsem se nestaral, jestli něco říká. Věnoval jsem se hře," řekl diplomaticky.

Ruský snajpr den po utkání také působil mnohem krotším dojmem. Těžko říct, jestli si sám uvědomil, že svou reakci přehnal, nebo mu dokonce musel domlouvat klubový manažer. "Byl jsem trochu frustrovaný, protože jsem lídr týmu a musím nést zodpovědnost za výsledky," omlouval se s tím, že je připravený, že se podobná situace může klidně opakovat.

"Alex to pochopil a respektuje to. Je jasné, že byl zvyklý v takových případech jít na led. Chce pomoct týmu k vítězství, proto rozumím tomu, že byl naštvaný. Právě to ho dělá skvělým kapitánem," poznamenal Boudreau.

"V televizi to asi vypadalo srandovně a teď vím, že moje reakce je velké téma. Ale trenér postavil na led místo mě Brookse Laitche a ten útok fungoval. Samozřejmě, že tomu rozumím," dodal Ovečkin.

Ten se podle svých slov do podobné situace dostal naposledy v dětských letech. "Vrátil jsem se do toho období. Jsme ale jeden tým a není důležité, kdo jste nebo jestli jste dobrý. Když chceme vyhrávat, musíme držet pohromadě."Najdete na iDNES.czmobilní verze