Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pád střechy na Slovensku: hokejový stadion nebyl zkolaudovaný

Strop hokejové haly se řítí k zemi. Vlevo je vidět skupina vyděšených dětí. | foto: TV Oravia

24 2012
Jen pohled na záběry padající střechy na malém hokejovém stadionku nedaleko slovenského Náměstova působí děsivě. Zhruba osmdesát malých dětí tu společně se svými rodiči, trenéry a hvězdným Richardem Zedníkem těsně unikli tragédii.

Jak vyšlo najevo, vinu za nehodu nejspíš nese majitel objektu, který byl slavnostně otevřen před dvěma měsíci. Hala sousedící s Oravskou přehradou totiž nebyla zkolaudovaná.

Vlastníkem haly je hotel Altis, resp. HK Altis, který se na Slovensku připravoval na vstup do žákovských soutěží.

"Majitelé hotelu, který sousedí se stadionem, mě ještě v říjnu požádali o kolaudaci. Jenže nedoručili všechny potřebné dokumenty, takže kolaudační rozhodnutí stále nebylo vydané," prohlásil pro deník Nový čas Jozef Ďubjak, primátor Trstené, do jehož katastru patří pozemek s ledovou plochou.

Hokejová hala v Námestově na Slovensku. (23. ledna 2012)

Hokejová hala HK Altis

Hokejový klub tedy halu využíval bez povolení a podle dostupných informací očekával, že ho dostane do konce ledna. Z toho vyplývá, že za nehodu nese zodpovědnost. "Vlastníci stavby ji používali na základě vlastního rozhodnutí. Nařídil jsem vykonání státního stavebního dohledu. Podle jeho výsledků vyvodíme závěry," uvedl Ďubjak.

Majitel objektu je v současné době na pracovní cestě v Kanadě, primátor se s ním však spojil a domluvil na příští středu schůzku, kde celou záležitost proberou.

Tréninku na stadionu se v době neštěstí spolu s dětmi účastnil i Richard Zedník, pro nějž to byla součást předvolební kampaně. Na Slovensku kandiduje za nově vzniklou Stranu občanů Slovenska (více o tématu čtěte ZDE).

Zedník neměl štěstí poprvé. Ještě v době, kdy hrál NHL, mu bruslí rozřízl krk spoluhráč Oli Jokinen (více zde), v roce 2010 pak odešel z Jaroslavle, jehož letoun se spolu s celým týmem tragicky zřítil začátkem loňského září při cestě na úvodní zápas nového ročníku KHL.

Autor:


Témata: Letadlo, nehody

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze