Reportáž skončila 3. 10. 2003 20:37

PARDUBICE - LITVÍNOV

Utkání 9. kola extraligy komentuje Vladimír Gregor

PARDUBICE - LITVÍNOV 6:1 (2:0, 4:1, 0:0) konec zápasu
O osudu utkání rozhodla druhá třetina, ve které Pardubice vstřelili čtyři branky a hosté se tím dostali mimo hru. V poslední třetině už bylo příliš pozdě na to, aby s konečnou podobou výsledku něco udělali. Vítězství domácích je naprosto zasloužené.
60:00
Konec 3. třetiny.
59:37
Hattrick měl na holi P. Sýkora, jeho ránu z levé strany si pohlídal Pinc.
58:39
Hosty oslabuje Ťupa, který dostal 2+10 minut.
58:25
Brankáře Pince vystrašil pohotovou střelou mladý Průcha. Skóre zůstává stejné.
57:24
Do šance se snažil natlačit Tomáš Divíšek, ale Pinc byl připraven.
56:23
Tentokrát byl vyloučen hostující Říha.
54:11
Poté co litvínovský Gombár natlačil gólmana Svobodu do branky se strhla hromadná potyčka, ze které vyšel vítězně po verdiktu rozhodčího Litvínov. Vyloučil totiž dva borce domácích a jen jednoho litvínovského.
52:25
Na druhé straně se elegantně uvolňoval Dopita, ale jeho střelu srazili hostující obránci nad.
51:35
Litvínov se nevzdává a sympaticky útočí. Hostující Ťupa se vyhnul obránci a dostal se až před pardubického brankáře Svobodu, ale vystřelil mu pouze do náručí.
49:57
Rolínek se často pokouší o střelbu, gólman Svoboda je však pozorný.
47:50
Domácí v přesilové hře tlačí, nedávají Litvínovským vydechnout. Petr Sýkora střílel ze vzduchu k levé tyči, ale minul.
46:54
Hübl nešetrně narazil Mudrocha na mantinel a jde si na dvě minuty sednout za napadení.
46:00
Litvínov se snaží o zkorigování výsledku, poslední nadějnou šanci měl Rolínek. Jeho tvrdá střela z mezikruží skončila jen těsně vedle levé tyčky Pardubic.
45:02
Litvínov přesilovku nevyužil, i když měl dost šancí. Prorok našel hezkou nahrávkou Havla, který ale přestřelil prázdnou branku, Hübl pak nadvakrát nepřekonal Svobodu.
43:02
Pronikajícího Dubna fauloval Gombár, Pardubice budou hrát přesilovku.
41:20
Domácí kotel si přeje desítku v síti Litvínova. Utkání sleduje znovu přes sedm tisíc diváků.
40:01
Hraje se 3. třetina.
40:00
Konec druhé třetiny. Téměř trvalý tlak domácích zúročili Pardubičtí během necelých čtyř minut čtyřmi góly. O obrovské převaze Pardubic vypovídají i zásahy brankářů: pardubický Svoboda zasahoval jen čtyřikrát, zatímco litvínovští Pinc třináctkrát a Mařík třikrát.
38:30
Sedmý gól mohl přidat Divíšek, ale přestřelil prázdou branku.
37:33
Ze zápasu se stává pardubická exhibice, 6:1. Dopita našel od zadního mantinelu před brankou Mrázka, který prostřelil Maříka. Ten si ještě nesáhl na puk a už ho loví ze sítě. Domácí dali 4 góly za 186 vteřin.
35:46
Pardubice vedou už 5:1. Divíšek našel lobem přes dvě pásma našlápnutého kanonýra Petra Sýkoru, který ujel obráncům a střelou k pravé tyči dal svůj druhý gól v utkání. Pinc opouští branku hostů, do níž nastoupil Michal Mařík.
35:09
Domácí využívají přesilovku, 4:1. Další krásnou kombinaci předvedla tentokrát řada mladíků. Na jejím konci byl Kolář, který trefil zcela odkrytou branku. nahrával mu Kolář.
34:40
Domácí budou hrát přesilovku, vyloučen je Balázs za vysokou hůl.
34:27
Pardubice vedou 3:1. Po nádherné kombinaci ve stř se vřítil Mrázek a střelou nad lapačku z pravého kruhu nedal Pincovi šanci.
32:52
V přečíslení dvou na jednoho nahrál Divíšek Petru Sýkorovi, ale ten mířil z první mimo.
32:08
Průchova řada měla další šanci, ale Koukalův pokus zblízka vyrazil skvělý Pinc.
31:40
Oba týmy jsou v plném počtu. Při hře čtyři na čtyři viděli diváci po jedné šanci na obou stranách. Nejdřív Kroupa v pozici ležícího střelce vystrašil Svobodu, puk mu nečekaně přiletěl do náruče. Po chvíli pak Lubina prokličkoval až k hostující brance, puk zastavil na brankové čáře Pinc.