Pardubice přemohly bacil. I Třinec

Pardubice - Třinec: Jakub Nakládal (vpravo) a David Moravec - Třinecký David Moravec dohrává souboj s pardubickým Jakubem Nakládalem. | foto: Radek KalhousMF DNES

21 2008
Pardubice - Když ze střídačky naskočila čtvrtá pardubická pětka, na ledě byl jediný útočník. Taktický tah trenérů Šejby s Lubinou ve veledůležitém duelu proti Třinci? Ale kdeže! Po povzbuzujícím vítězství nad extraligovým lídrem z Českých Budějovic dostal Moeller krutý úder. Střevní potíže mu notně "pročistily" úspěšnou páteční sestavu.

Domácí v silně improvizovaném složení se však předvedli jako udatní bojovníci. Díky parádnímu finiši porazili Třinec 4:2.

Vítězové se nabudili v pátek. Úřadující vicemistr dostal další pozitivní náboj při své stíhací jízdě za předkolem play-off. Do tabulky si připsal cenné tři body za výhru nad vedoucími Jihočechy.

"A v neděli musíme přidat další tři," spřádal útočník Tomáš Rolinek hned po utkání další plány. To však ještě netušil, co se stane.

Do pardubické kabiny zalétl střevní bacil. "Ještě v sobotu bylo vše v pořádku," podotkl trenér gólmanů Jaroslav Landsman. Včera už nikoliv. A marodka, na níž měli zbýt pouze Hlinka s Pivkem, zase nabrala obřích rozměrů.

Trenéři si mohli postupně vyškrtnout mladíky Starého, Zohornu a Klejnu, který ještě v sobotu nastoupil za prvoligový Šumperk. A těsně před zápasem odešli i střelec dvou pátečních gólů Rolinek, Ondřej a Blažek. Všichni tři figurovali ještě v první verzi oficiálního zápisu o utkání.

"Potíže měli i další hráči, ale mohli nastoupit," podotkl Landsman.

A na scénu přišla improvizace.

Po delší době vyjel na led Rákos, a hned jako centr v první řadě. Cetkovský zpočátku hrál ve dvou útocích. A v tom čtvrtém ho doplnili beci Havíř s Komou. A v průběhu duelu se mezi útočníky posunul i obránce Kolář.

Moeller, z jehož sestavy se před poslední třetinou vytratil i Sýkora, však v poslepovaném složení mocně bojoval. A čtyřmi góly v závěrečné třetině otočil zápas, v němž ještě ve 43. minutě prohrával 0:2.