PARDUBICE - SLAVIA
13. dubna 2003

5. finále extraligy komentuje Marek Hlava

PARDUBICE - SLAVIA 4:3 (1:1, 0:2, 2:0-1:0) Po prodloužení
Šestý zápas finálové série play off extraligy ledního hokeje se hraje v úterý na stadioně Slavie, která vede 3:2 na utkání.
69:10
Pardubice vstřelily branku a vítězí 4:3 v prodloužení Lubina vystřelil vysokou, nepříliš prudkou ránu od modré, trefil zvednutou Málkovu lapačku a od ní se puk odrazil do sítě.
67:39
Kolařík se zmocnil puku, nabruslil za branku Pardubic, odkud našel najíždějícího Klepiše, tomu ale rána nesedla.
66:31
Největší šanci Pardubic v prodloužení neproměnil Janecký. Tvrdík ho našel mezi kruhy, domácí veterán ale slabou střelou nenadělal Málkovi příliš starostí.
65:27
Mikeska kroužil s pukem v útočném pásmu, nakonec se rozhodl vystřelit, kotouč ale letěl vysoko nad horní tyčku branky Slavie.
64:17
V šanci byl opět Dlouhý. Svoboda jeho ránu švihem vyrazil. O deset vteřin později zastavil nápor Slavie, když skákající kotouč přitiskl lapačkou k ledu.
62:20
Slávisté roztočili před Málkem sérii přihrávek, největší šanci měl Dlouhý, jeho střelu z bezprostřední blízkosti Svoboda se štěstím kryl.
61:07
Tvrdík po zemi vyslal puk od mantinelu na Málka, gólman Pražanů sebral pohodlně lapačkou puk z ledu.
60:40
Oba týmy začaly opatrně se zajištěnými obranami. Nyní byla hra přerušena, protože Duda střelou od modré nastřelil Svobodu do masky.
60:01
Začalo prodloužení. Rozhodčí vhodil úvodní buli prodloužení pátého zápasu finále play off hokejové extraligy.
60:00
Konec třetí třetiny Zápas bude pokračovat desetiminutovým prodloužením, případně samostatnými nájezdy.
59:56
Třetina končí vhazováním v obranném pásmu ztěžka dýchající Slávie.
59:25
Pardubice nyní šokované Slávisty přehrávají a Málek má plné ruce i nohy práce. Poslední střelu Lubiny efektně lapačkou stáhl z levé horní části branky.
58:14
Kadlec vrazil Průchu na mantinel a hráč Pardubic se svíjí na ledě a drží se za rameno. Po chvíli vstává a na střídačce si rameno leduje.
56:12
Pardubice vyrovnaly na 3:3. Mladý útok Pardubic se řítil na dva obránce, Petru Průchovi sklouzl při střele puk z hole, ale vedle bruslící Kolář backhandem duchapřítomně přehodil dezorientovaného Málka.
55:14
Za hákování Tvrdíka za brankou Málka byl vyloučen zkušený obránce Petr Kadlec. Pardubice dostávají příležitost přesilové hry.
53:59
Slávisté se snaží vyhazováním a zaleháváním kotouče kouskovat hru.
53:12
Tvrdík střílel dva metry před Málkem, skákavý puk ale minul o třicet centimetrů levou tyčku.
52:00
Pardubicím se stále nedaří dostat hosty pod trvalý tlak. K vyrovnání jim zbývá už pouze osm minut.
51:11
Svoboda musel nadvakrát zasahovat proti dorážkám Beránka.
50:01
Pardubice snížily na 2:3 Mikeska poslal puk před branku Slavie, tam se ho chopil Lubina a přes obránce překvapivým švihem zápěstím překonal Málka.
48:29
Domácí zapomněli při tlaku na zadní vrátka, Šaffer sám před Svobodou zkusil kličku do backhandu, gólman Pardubic ale stihl pravým betonem puk vykopnout.
47:39
Průcha našel před Málkem volného Koláře, brankář Slavie však vypíchl holí pardubickému hráči puk.
46:56
Slávisté v přesilovce kontrolovali puk, ale k přímému ohrožení Svobodovy branky se nikdo z Pražanů nedostal.
44:56
Slavia hraje přesilovou hru. Na dvě minuty byl vyloučen Mudroch.
44:30
Janeckého útok sevřel hosty před gólmanem, houšť těl však nikdo z Východočechů neprostřelil.
42:30
Nejvíce starostí dělá Slávii opět pardubický čtvrtý útok mladých nadějí. Se dvěma přízemními střelami však neměl Málek potíže.
40:30
Trenér Pardubic Říha přeházel složení prvních tří útoků. Nové složení: Pospíšil, Sýkora, Lubina - Pištěk, Mikeska, Kropáč - Janecký, Tvrdík, Kudrna.