30. listopadu

Utkání 28. kola extraligy komentuje Michael Langr

PARDUBICE - ZLÍN 4:1 (3:1, 1:0, 0:0). Konec zápasu.
60:00
Pardubice porážejí Zlín 4:1 a zvyšují svůj náskok v čele tabulky na 12 bodů. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni gólmani Svoboda a Murín, oba nosí číslo 31. Zaplněná aréna viděla svižný a kvalitní hokej. Pardubice vyhrály zaslouženě, nakopl je skvělý vstup do utkání a rychle nabyté vedení 3:0.
59:00
Pardubičtí za skandovaného potlesku vyprodaných ochozů kontrolují závěr zápasu.
58:45
Zlín je pěti. Ve velké šanci byl po Dopitově přihrávce Michal Sýkora, ale vystřelil slabě. Na druhé straně pálil v brejku Mokrejš, Svoboda zasáhl betonem.
56:45
Za sekání je vyloučen Pšurný. Přesilovka Pardubic.
56:33
Pardubice jsou v pěti. Hosté sehráli přesilovku staticky, sice byli v pásmu, ale nedostali se k pořádné střele.
54:33
Mudroch skolil Jenáčka a je vyloučen za podražení.
54:19
Murín sebral vypíchnutím přihrávky gól z hole Dopitovi.
53:05
Mikeska s Pištekem jeli na obránce Zubíčka, Mikeska za zády zlínského beka efektně přihrál Pištekovi, ale Murín stačil jeho střelu skluzem vyrazit.
52:30
Pácalův projektil od modré trefil Murína do masky.
52:12
Průcha byl po tečované Klářově přihrávce sám před brankou, pokusil se oklamat Murína tím, že si přehodil puk na bekhend, ale zlínský gólman jeho střelu stačil vyrazit betonem.
51:07
Pšurný objel branku a z těžkého úhlu přostřelil Svobodu mezi betony. Puk propadl do brankoviště, odkud jej ale do bezpečí odpálil Zábranský.
50:56
Pardubice se ubránily, přestože Zlín sehrál dobrou přesilovku. Obránci pálili před branu na teč. Jedna odražená střela se dostala k volnému Dubcovi, ale Svoboda se stačil přemístit.
48:56
Další přesilovka hostujícího týmu. Za držení je vyloučen Čáslava.
48:48
Pardubice jsou v pěti. Zlínu se přesilovka nepovedla, nedostal se pořádně do pásma. Přesto byl ve velké šanci Záhorovský, jehož před brankou našel křižnou přihrávkou Tesařík. Záhorovský ale zakončil slabě a Svoboda chytá.
47:18
Začíná přesilovka Zlína.
46:48
Síly na ledě se vyrovnají. Mrázek v útočném pásmu ztratil puk a ve snaze jej získat zpět hákoval Veselého. 30 vteřin se bude hrát 4 na 4, pak následuje přesilovak Zlína.
45:18
Dopita pronikl za branku a ač byl držen Hučkem dokázal nahrát Michalu Sýkorovi. Jeho střelu Murín chytá. Hučko je vyloučen. Typická ukázka stability Jiřího Dopity na bruslích.
43:14
Po konzultaci s videorozhodčím rozhodí Husička rozpažil, puk v brance nebyl.
43:14
Veselý napráhl z levého kruhu a nastřelil vzdálenějkší tyč. Rozhodčí jde situaci konzultovat s videorozhodčím.
42:08
Vlach se blýskl podobnou stahovačkou jako ve druhé třetině Dopita, vyhnul se tak Mudrochovi, ale vypálil až do ochranné sítě nad Svobodovou brankou.
41:06
Zlín je kompletní. Domácí nic nevymysleli, sice se usadili v pásmu, ale Murína neohrozili.
40:01
Byla zahájena třetí třetina. Pokračuje pardubická přesilovka.
40:00
Po 2. třetině. Pardubice sehrály přesilovku dobře, ale jenom M. Sýkora pálil a nepřesně. Mají ještě 66 vteřin do třetí části. Hra se ve druhé třetině vyrovnala a přes několik hluchých pasáží se stále hraje kvalitní hokej. Pardubice kontrolují vývoj zápasu.
39:06
Vyloučen je zlínský obránce Zubíček za sekání.
38:52
Pardubičtí zase začali kousat. Divíšek pálil z pravé strany, dorážel praknticky ze stejného místa Petr Sýkora. Murín puk jenom vyrazil, ale nikdo z pardubických hráčů už nestačil puk usměrnit do branky.
37:28
Z levého křídla pálil Koukal, Murín vyrazil pravým betonem do rohu.
37:00
Nudnější pasáž ukončil nápor pardubických mladíků. Ti dvakrát tečovali Zábranského nahození od modré. Druhá teč z hole Koláře propadla za Murínova záda, odkud ale puk uklidil do bezpečí Macholda.
36:30
Už se nehraje tak skvělý hokej jako na začátku zápamsu. Domácí drží střední pásmo, ale netěší diváky lehkými kombinacemi jako v úvodní třetině.