Pardubice zostudily Jihlavu osmi góly

• 1
Pardubice - "Vždycky je hodně smutné, když vidíte, že nemůžete soupeři na ledě v ničem konkurovat," povzdech si po pohárovém zápase trenér jihlavský kouč Petr Fiala. Jeho tým ve skupině C podlehl v Pardubicích 1:8. Za vicemitra extraligy navíc nastoupil poprvé i Jiří Dopita, olympijský vítěz z Nagana.

"Možná je to ale i tím, že hráči zahodí flintu do žita ještě před utkáním. Nevěří, že by zde mohli uhrát lepší výsledek a hrají pod své možnosti," řekl rozpačitě Fiala.

Jihlavu zachránil od vyšší prohry brankář Hronek. Porážku mohl zmírnit ve 49. minutě Hlouch, ale neproměnil trestné střílení.

Pardubicím chyběli Svoboda, Čáslava a Zábranský, nehrál také
útok mladíků Kolář, Koukal a Průcha.

Pardubice - Jihlava 8:1 (3:0, 2:1, 3:0)
45. a 57. Janecký, 2. P. Sýkora, 8. Divíšek, 14. Blažek, 22. Rolínek, 31. Pospíšil, 57. Lubina - 34. Bakus. Rozhodčí: Nečas - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 500.

Třinec - Vsetín 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Hokejisté Třince zakončili základní část Českého poháru vítězstvím 2:0 nad Vsetínem a jako neporažený vítěz skupiny D postoupili do semifinále, v němž je čeká Znojmo.
Hračem zápasu byl vsetínský gólman Biegl, který po dvě třetiny mařil všechny šance domácích hráčů. Až v poslední části na něj dvakrát vyzrál Polanský.
Branky: 43. a 54. Polanský. Rozhodčí: Minář - Tošanovjan, Malík. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 700.

Slezan Opava - Zlín 3:6 (1:1, 1:4, 1:1)
Hokejisté Opavy nezískali v Českém poháru ani bod, neboť v posledním utkání skupiny D podlehli Zlínu 3:6. Po dvou brankách vítězů dali Mokrejš a Weismann.
Branky: 20. Lhotský, 30. Holný, 53. Mikšan - 9. a 50 Mokrejš, 25. a 27. Weismann, 33. Balaštík, 34. Tesařík. Rozhodčí: Smeták - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:3, navíc Harazim a Horný (oba Opava) 10 min. Využití: 0:0. Diváci: 220.