JUDO. Hokejové finále oplývá i prvky z jiných sportů.

JUDO. Hokejové finále oplývá i prvky z jiných sportů. | foto: Filip Fojtík, MF DNES

Chyběl gól a bylo po fandění i celé Kometě, mrzelo pardubického Sičáka

• 152
Jindy neumlčitelní fanoušci jen tak smutně postávali naštosovaní do modrobílého lesa, hokejisté Komety si stěží přihráli přes střední pásmo. Stačil ovšem jeden inkasovaný gól, který všechno změnil. "Škoda, že jsme nechali soupeře rozjet," litoval po třetím finále pardubický obránce Vladimír Sičák.

Dlouho ztuhlá Kometa po vyrovnávacím gólu Jakuba Svobody ožila, publikum se rozbouřilo a za necelé tři minuty padl do pardubické sítě druhý gól. A to Brnu ke druhé finálové výhře stačilo.

"Bylo to naše chyba. Celou dobu jsme skvěle bránili, pak jsme dostali gól a hned jsme se snažili to zvrátit zpátky. Nakupili jsme chyby a nezvládli to," řekl Sičák.

Stačilo tedy vstřelit Brnu druhý gól a bylo by rozhodnuto?
Bylo by po fandění i po celý Kometě, ale bohužel jsme se neprosadili a dostali jsme gól my. Pak se rozjela i aréna.

Jak se vůbec hraje před tak bouřlivou kulisou?
Dneska byli fanoušci trošku zamrzlí. Za stavu 0:1 viděli, že se jejich tým trápí, a nedá se říct, že by mu pomohli.

Byli jste nervóznější než při domácích zápasech?
Doma to naopak bylo horší. Sem jedeš, chceš bránit, jít do protiútoku a dávat góly. Jednoduché.

Proč si myslíte, že byl zápas méně ofenzivní než ty předchozí?
Šancí bylo dost, ale nebyly proměněné.

Jak jste jako obránce nesl přestřelky v minulých zápasech?
Hodně špatně. Beci můžou většinou za všechno, takže jsme to vnímali negativně. Před dalším zápase jsme si řekli, že budeme hrát líp dozadu, a vydrželi jsme dvě třetiny.

Pomohli jste tedy brankáři víc?
No, nedá se říct, že bychom mu v minulých zápasech nepomohli. Beci dělají, co můžou. Dneska jsem toho taky hodně zblokovali.

Snažili jste se hrát jinak?
Chtěli jsme se jim zavřít prostředek. Byli dvě třetiny ztuhlí a je škoda, že jsme nedali víc gólů než jeden. Bohužel se to pak obrátilo proti nám.

Půjdete do dalšího utkání se stejnou taktikou?
Nic se nemění. Budeme makat, padat do střel a zase se zvedat. Mlátit se dál na brankovišti a zkusíme Kometu ubránit.