Pardubičtí na úvod vydřeli těsné vítězství

5 2003
Padubice - Do posledních vteřin se velký favorit musel obávat o vítězství. Nakonec Pardubice v úvodním duelu čtvrtfinálové série play-off hokejové extraligy se Znojmem přece jen hubenou výhru uhájily a vedou 1:0 na zápasy. Utkání rozhodla nevydařená přesilovka Znojma na začátku závěrečné části hry. Veterán Lubina proklouzl za záda chybujících obránců a mazanou kličkou zasunul puk pod levý Altrichtrův beton. Znojemští poté sevřeli soupeře do útočných kleští, ale brankáři Svobodovi přálo štěstí. Při střele Snopka mu pomohla pravá tyčka. Vše o prvních čtvrtfinálových utkáních ZDE

Celou třetinu čekali divácí v Pardubicích na gól. Hosté přečkali úvodní nápor favorita a vzápětí zahrozil znojemský veterán Soudek. Na druhé straně střelu pronikajícího
Kudrny vyrazil gólman Altrichter a puk ležící před odkrytou brankou netrefil Blažek.

Prosadil se až dorážkou kanonýr Petr Sýkora v závěru první části, ale Znojmo bylo mnohem nepříjemnějším soupeřem, než se čekalo. Rychlými brejky hrozili Pucher s Uramem, ve formě byl důrazný expardubický útočník Plášek. Vynikající zápas odehrál obránce Snopek, který ve 27. minutě vyrovnal.

Padubičtí tvořili, ale chyběla jim finální přihrávka. Na přelomu druhé a třetí třetiny zahodili přesilovku pět na tři a zdálo se, že je dobře bránící soupeř zlomí. "Všech pět hráčů na ledě musí zabrat, nejen ten, kdo má puk," burcoval v přestávce domácí harcovník Pospíšil.

Když se nepovedlo skórovat v přesilovce, rozhodl favorit v oslabení. Mazáckým kouskem se o to postaral Lubina, který nejprve nevyužil nájezd na brankáře Altrichtra, za půl minuty však předvedl parádní repete. Při zpracování přihrávky se před Altrichtrem otočil o 180 stupňů a po blafáku zasunul puk po ledě za brankovou čáru.

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Hlasy trenérů po utkání:
Miloš Říha (Pardubice):
Avizovali jsme, že to nebude proti Znojmu jednoduché. Tlak je velký, jsme jasným favoritem a soupeř přijel ve velké pohodě. Dneska hráli výborně. My jsem hráli velice špatně v defenzivě, pouštěli jsme soupeře přes střední pásmo a zachránil nás skvělý brankář Svoboda.
Miloslav Hořava (Znojmo): Potvrdilo se, že to bude těžký zápas. Musím pochválit naše hráče, kteří odehráli výborný zápas takticky a šli do toho úplně naplno. Myslím si, že série nebude tak krátká, jak si Pardubice představují.

Pardubice - Znojmo 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. P. Sýkora (Zábranský, Čáslava), 44. Lubina (Zábranský, Čáslava) - 27. Snopek (Uram, Haman). Rozhodčí: Husička, Minář - Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 5:7, navíc Blažek (Pardubice) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 8950. Stav série: 1:0.
Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Novotný, Duben, Pácal, Janecký - Kudrna, Blažek, Lubina - P. Sýkora, Divíšek, Pospíšil - Kropáč, Mikeska, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha.
Znojmo: Altrichter - Benák, Havíř, Snopek, Toman, Soudek, Křetínský - Uram, Pucher, Haman - Procházka, Melenovský, Vorel - Plášek, Erat, Barus - Beroun, Mikulík, Kumstát.