Patera i Salfický zařídili výhry

28 2003
Gól Pavla Patery rozhodl zápas 48. kola ruské ligy. Hokejisté Omsku vyhráli nad Permem 2:1. Český útočník se trefil ve druhé minutě závěrečné třetiny. Oporou CSKA Moskva byl znovu brankář Dušan Salfický. V posledních pěti zápasech kapituloval jen jednou a jeho tým zdolal Novosibirsk 2:0. V Německu Eisbären Berlín porazil Krefeld 3:1 a dál suverénně vede tabulku o deset bodů před Kolínem, který měl volno. Ve Finsku porazil Jokerit v městském derby IFK Helsinky 4:3 v prodloužení. IFK nebyly nic platné ani góly Marka Židlického a Romana Vopata.

Rusko - 48. kolo: Chabarovsk - Petrohrad 3:2, Novokuzněck - Spartak Moskva 2:2, Omsk - Perm 2:1 (za domácí Patera 1+0), Ufa - Jaroslavl 2:2, Magnitogorsk - Křídla Sovětů Moskva 4:2, Togliatti - Kazaň 1:1, Nižněkamsk - Čeljabinsk 1:1, HK CSKA Moskva - Novosibirsk 2:0, Dynamo Moskva - Čerepovec 0:0.

Finsko - zápas 58. kola: Jokerit Helsinky - IFK Helsinky 4:3 v prodl. (za hosty Židlický a Vopat oba 1+0).

Německo - 49. kolo: Norimberk - Ingolstadt 2:3 po sam. nájezdech, Hannover - Frankfurt 4:1, Mannheim - Iserlohn 0:1 po sam. nájezdech, Krefeld - Eisbären Berlín 1:3, Augsburg - Schwenningen 3:2 po sam. nájezdech.