Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pavelec může za tři dny znovu trénovat. Za jeho kolapsem stála jen mdloba

Kolaps gólmana Ondřeje Pavelce vyvolal zděšení všech přítomných. | foto: AP

12 2010
Ještě tři dny a Ondřej Pavelec se bude moci vrátit k hokeji. Brankář, který v pátek zkolaboval během zápasu NHL, by měl dostat dobrozdání od lékařů a mohl by začít znovu trénovat. "Ještě musím tři dny chodit do nemocnice na testy, a pakliže se se stejně jako teď nic špatného neukáže, dostanu od doktorů zelenou," řekl Pavelec v krátkém rozhovoru pro MF DNES.

Zdravotní stav brankářské dvojky české hokejové reprezentace Ondřeje Pavelce je naštěstí v pořádku. Jeho zámořský zaměstnavatel Atlanta Thrashers na klubových stránkách zveřejnil pravděpodobnou příčinu brankářova kolapsu v pátečním zahajovacím zápase sezony proti Washingtonu.

Kladenský odchovanec měl podle zámořských lékařů prodělat "neurocardiogenic syncope episode", tedy dočasnou ztrátu vědomí vznikající při dlouhém stání vinou kritického poklesu průtoku krve mozkem. V podstatě mdloba.

Během víkendového pobytu v atlantské nemocnici podstoupil zdravotní testy srdce a mozku. Všechny hodnoty jsou v normě.

"Monitorují mi třeba mozek a kontrolují, jestli je všechno v pořádku. Ještě tři dny nemohu ani řídt auto, takže mě vozí Boris Valábik," vyprávěl Pavelec do telefonu.

Ondøej Pavelec opouští v bezvìdomí led. Gólman Atlanty zkolaboval ve tøetí minutì duelu s Washingtonem.

Pokud budou negativní také krevní testy a dodatečné výsledky srdečních vyšetření, jediným problémem Pavelce bude otřes mozku. Ten mu způsobil až náraz hlavou na ledovou plochu, na základě čeho hráč následně na chvíli upadl do bezvědomí. "Jen mě trochu bolí hlava, to je způsobeno právě tím otřesem mozku," říkal Pavelec.

V případě, že se tedy nevyskytnou žádné komplikace, Pavelec by se mohl vrátit do hry už po pár dnech. Po dobu jeho rekonvalescence bude post brankářské jedničky Atlanty vykonávat Kanaďan Chris Mason, jemuž kryje záda z farmy povolaný Drew MacIntyre.

"Chtěl bych poděkovat všem doktorům, trenérům a záchranářům na stadionu. Všichni se o mě dobře starali. Nesmím zapomenout ani na spoluhráče, fanoušky a lidi kolem hokeje, kteří mi okamžitě nabídli pomoc a podporu. Doufám, že budu zpět v akci co nejdříve," dodal Pavelec.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze