Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pět lidí chce šéfovat hokejovým Budějovicím

2 2001
Praha - Zájem pracovat na postu generálního manažera HC České Budějovice má pět lidí. Lze tvrdit, že čtyři klub a prostředí dobře znají, pátý zájemce je z Plzně. Jména přihlášených nepřekvapila. Jejich odpovědi na otázku kolem představ, jak by chtěli klub vést, jsou ale stručné. Na otázku, s čím půjde po svém případném zvolení na post, Jaroslav Pouzar odpověděl, že s veškerou silou. "Více k tomu říkat nechci," dodal a odvolal se na to, co uvedl jako záměr do přihlášky pro vedení klubu, které bude manažera vybírat.

Podobně odpověděl i Jan Slivka. Konstatoval, že přihlášku podal, potvrdil svůj zájem. "Ale není vhodné v této situaci říkat něco dopředu," přidal s tím, že počká na rozhodnutí správní rady HC České Budějovice. Nic nového neuvedl ani Radek Ťoupal, který se pro jihočeskou přílohu MF DNES vyjádřil koncem minulého týdne. "Nemám k tomu co dodat," sdělil pouze.

Záhadou pro většinu jihočeské sportovní veřejnosti asi je kandidatura třicátníka Miroslava Velíška. Žije v Plzni, kde při hokejových zápasech pořádal doplňkové akce pro diváky. Od loňského prosince do letošního února pracoval jako manažer házenkářů Plzně.

Klub však neměl na další spolupráci zájem a smlouvu neprodloužil. V současné době pracuje Miroslav Velíšek v jedné firmě, která se zabývá opravárenstvím aut. Má dovolenou a včera nebyl k zastižení. Jaroslav Pařízek řekl, že ze svých představ o činnosti klubu připravil obsáhlý materiál.

"Jdu do výběrového řízení s tím, že když dostanu důvěru, budu pracovat naplno." Připomněl, že hokej je hlavně o penězích. "Chci být platný jak po ekonomické, tak po sportovní stránce," ujistil a připomněl, že konkrétní body bude každý z kandidátů obhajovat před výběrovou komisí. "Předložíme členům správní rady všechny materiály," uvedl prezident HC České Budějovice Petr Podlaha.

Přihláška do výběrového řízení měla obsahovat životopis a uváděné představy o činnosti klubu. Členové správní rady HC České Budějovice dostanou všechny materiály a 13. srpna se mají sejít, aby je posoudili. "Obhajovat přihlášky mohou všichni kandidáti," upřesnil Petr Podlaha. Správní rada rozhodla, že pokud nebude více než pět přihlášek, dá šanci k obhajobě všem.


KDO SE PŘIHLÁSIL DO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ

Jaroslav Pařízek:
Inženýr ekonomie, bývalý hráč, trenér Jindřichova Hradce, v posledních letech asistent trenéra HC České Budějovice

Jaroslav Pouzar: Internacionál, trojnásobný držitel Stanley Cupu, předchůdce současného prezidenta HC České Budějovice, několikrát působil jako trenér českobudějovických hokejistů, když se jim herně nedařilo, v současnosti podniká a je členem správní rady klubu

Jan Slivka: Od počátku 80. let byl v Dukle Jihlava B a v Dukle Písek, začátkem 90. po sloučení písecké Dukly s Jitexem je placeným činovníkem, čtyři roky působí jako jednatel a předseda občanského sdružení IHC Písek

Radek Ťoupal: Dlouholetý hráč klubu, jako hokejista působil i ve Finsku, Německu a Rakousku, po minulé sezoně se rozhodl ukončit svou hokejovou kariéru, protože měl zájem hrát pouze za České Budějovice, ale nedostal zde nabídku

Miroslav Velíšek: V Plzni se v minulosti točil hlavně kolem sportu

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze