Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Philadelphii potopil kiks brankáře Bryzgalova, pana Katastrofy

CO JSEM TO PROVEDL? Brankář Ilja Bryzgalov před chvílí vyrobil kiks, kvůli kterému jeho Philadelphia vypadla ze Stanley Cupu. V pozadí se raduje úspěšně forčekující David Clarkson. | foto: Reuters

9 2012
Došlo na slova skeptiků, kteří zpochybňovali kvality brankáře Ilji Bryzgalova. "S ním nemůže Philadelphia nikdy vyhrát Stanley Cup, protože střídá lepší výkony s těmi špatnými a hlavně vyrábí hodně kiksů," znělo z jejich úst. Ruský gólman jeden z nich předvedl v tu nejhorší možnou chvíli.

Hrál se klíčový zápas série s New Jersey, Jágr a spol. museli za každou cenu zvítězit. V úvodu se všechno vyvíjelo podle představ: Flyers se navzdory absenci suspendovaného lídra Girouxe dostali do vedení a vše bylo otevřené i ve chvíli, kdy soupeř vyrovnal.

Bryzaster

Zámořská média vymyslela zajímavý titulek, který jasně označuje hlavního viníka vyřazení hokejistů Philadelphie ze Stanley Cupu. "Bryzaster ends Flyers' season (Bryzaster ukončil sezonu Letců)," stojí na hlavní stránce zpravodajského serveru philly.com. Jde o jakousi slovní hříčku neboli spojení jména brankáře Bryzgalova s anglickým disaster (pohroma, katastrofa).

Pak ale přišla rána, kterou mnozí fanoušci Philadelphie nechápou ještě doteď. Obránce Kimmo Timonen sjížděl do vlastního pásma pro sražený puk a před dotírajícím protihráčem ho raději poslal Bryzgalovovi.

Ruský gólman měl moře času. Mohl poslat kotouč doprava na volného spoluhráče, za branku, do rohu nebo ho pro jistotu schovat pod lapačku.

Zvolil však tu nejhorší možnou variantu. Nahrával zpátky na Timonena, místo toho trefil jen napadajícího Davida Clarksona, od jehož hole kotouč zapadl do sítě.

"Chtěl jsem ho poslat zpátky na Kimma. Byl to smolný odraz, puk mohl jít kamkoli - do rohu, nahoru, dolů... Bohužel se mi to odrazilo mezi nohy," popisoval situaci nešťastný Bryzgalov, který si může být jistý, že se na tenhle kiks bude dlouho vzpomínat.

Fotogalerie

Navzdory faktu, že se ho zastával Jágr nebo Giroux. "Chytal dobře, byl jedním z našich nejlepších hráčů," říkali spoluhráči Rusa. Jejich slova však teď nikdo nebere vážně. Vina za neúspěch zkrátka padne na hlavu muže, který má v klubu devítiletý kontrakt na 51 milionů dolarů...

Však také trenér Peter Laviolette přiznal: "Když jsme dostali ten gól, ocitli jsme se v těžké situaci." Hráči v oranžových dresech se z ní už vyhrabat nedokázali. V boji o Stanley Cup tak končí další z favoritů.Témata: katastrofy

Menzies Aviation (Czech), s.r.o.
Pracovník skladu

Menzies Aviation (Czech), s.r.o.
Hl. m. Praha, Středočeský kraj

Najdete na iDNES.czmobilní verze