Pittsburgh se v NHL trápí a čeká na Lemieuxe

11 2001
Pittsburgh - Nelichotivé statistiky se valí na hokejový Pittsburgh v NHL. Prohrál i třetí zápas sezony, v noci nestačil na New York Islanders, a tým vedený koučem Ivanem Hlinkou zažívá nejhorší start ve slavné lize od roku 1996. "Potřebujeme se probudit," přiznává trenér Hlinka před zámořskými novináři. "Máme před sebou ještě hodně zápasů. Ale musíme se pořádně snažit."
Jak Hlinka těžké období prožívá? Sledujte zítra na iDNES pravidelný Hlinkův sloupek

Prohrát třikrát v řadě, to se Pittsburghu v uplynulé sezoně ani jednou nestalo. V neděli čeká Penguins první zápas venku, utkají se s Buffalem. "Musíme se semknout. Máme před sebou ještě 79 zápasů, ale nebudou jednodušší," tuší ostřílený útočník Kevin Stevens.

Na nedělní duel už by měl být fit i kapitán Mario Lemieux, jenž poslední dva zápasy kvůli zdravotním potížím vynechal. Legendární centr by měl pomoci především při přesilovkách, ty jsou zatím v Pittsburghu zoufalé. Z patnácti hokejisté neproměnili ani jednu. "Doufejme, že nám při nich pomůže," věří Hlinka.

Třetí domácí zápas se přitom vyvíjel jinak než dva předešlé. V obou Pittsburgh prohrával a nedokázal se pak vzpamatovat. Jenže teď vedl v patnácté minutě druhé třetiny už 3:1. "Při takovém náskoku by si tým neměl nechat zápas utéct," čertil se Hlinka. Jenže pak udeřil centr Blake a při přesilovce matador Peca. A bylo vyrovnáno.

"Darovali jsme jim dva lehké góly," láteřil klíčový útočník Penguins Martin Straka. "Znovu při po zbytečných a hloupých chybách."

Pittsburgh nakonec s New York Islanders prohrál 3:6. Už teď zámořští žurnalisté spekulují o potřebném počtu bodů, které Penguins zajistí účast v play off. Tam nechyběli jedenáct sezon v řadě.

"Musíme ten pád hned zastavit. Jestliže se chceme dostat do play off, musíme začít bodovat. Ke konci sezony se to těžko dohání," burcuje ostatní Straka.