Komplikace. Plzeň proti Liberci brala jen bod a nemá jisté ani předkolo

Liberecký branká Ján Lašák likviduje šanci plzeňského Dominika Kubalíka. | foto: Petr EretMAFRA

23 2015
Brankář Machovský naštvaně rozštípal hokejku, zklamání z něj čišelo. Chytal výtečně, jenže ani to v neděli hokejistům Plzně proti Liberci nestačilo. Ve 49. kole extraligy Škoda podlehla doma 3:4 v prodloužení a stále tak nemá ani jistotu postupu do předkola play-off.

„Je to velké zklamání. Ale nedá se nic dělat, jedeme dál. Bude to boj až do konce,“ uvedl plzeňský trenér Michal Straka.

Za stavu 3:3 šla bitva do prodloužení a tu ovlivnil faul Boháče za vlastní brankou. Domácí dlouho odolávali, jenže pouhých pět vteřin před návratem vyloučeného na led se na pravém kruhu parádně opřel do puku Filippi a poslal ho přesně pod horní tyč.

„Přiklonilo se k nám štěstí a prodloužení rozhodla Tomášova nádherná střela,“ mínil liberecký kouč Filip Pešán.

Škoda dlouho držela vedení, kterému položila základ v úvodních deseti minutách a trefách Johnsona s Bližňákem. A když se ve druhé části za stavu 2:1 vymanila z obrovského tlaku hostů, Simon po rychlé akci vrátil Plzni dvoubrankový náskok. Ale ne klid. Jelínek totiž po skvělém průniku ještě do druhé přestávky snížil.

„I když jsme skoro celý zápas vedli, výkon nebyl moc dobrý. A musím uznat, že soupeř byl agresivnější, dostával nás často pod tlak a v obraně jsme měli velké problémy,“ uznal Straka.

Machovský byl stále pod ostrou palbou, předvedl skvělé zákroky při šancích Urbana, Vampoly a dalších, po ráně Krenželoka mu pomohla levá tyč. Až v 51. minutě nestačil na dorážku Šimka, který srovnal na 3:3. Schleiss pak sice v přesilovce ještě mohl kontrovat, ale zápas uťala až střela Filippiho.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38