Neškodné časy trvají. Mladá Boleslav posedmé prohrála a padá tabulkou

SOUSTŘEDĚNÍ. Plzeňský Ján Sýkora najíždí na boleslavského brankáře Martina Růžičku. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

27 2014
Co probudí hokejovou Mladou Boleslav? Pokud extraligový nováček spoléhal na efekt vánoční přestávky, musí se upnout k jinému momentu. V pátek se extraliga rozběhla po jedenáctidenní pauze, ale Mladé Boleslavi se dál silně nedaří. Páteční prohra 1:6 v Plzni byla už sedmá v řadě a pád tabulkou pokračuje.

Před nedělním kolem jsou Středočeši dvanáctí, od barážové příčky je dělí jen lepší vzájemné skóre se Zlínem.

To už je pořádná výstraha!

„Neodehráli jsme špatně třetinu a půl z té druhé, ale pak jsme se nechali semlít. Inkasovali jsme dvě branky v oslabení, tam se to lámalo,“ pověděl boleslavský obránce Ctirad Ovčačík.

Proti Plzni odehrál teprve třetí zápas v sezoně, zapojuje se do hry po opakované zlomenině ruky v tomtéž místě.

Vůbec poprvé za Mladou Boleslav nastoupil centr Pavel Kašpařík, měl jednu dobrou šanci, ale ani on šňůru proher nepřetrhl.

Ovčačík si zoufal: „Snažili jsme se s tím něco udělat, ale mělo to spíš opačný efekt.“

Efekt. To je to slovo, které Mladou Boleslav vyloženě deptá a straší. Nejde o statistiku, kterou by šlo snadno vyčíst z tabulek, ale boleslavští hráči nejsou efektivní při hře 5 na 5. V posledních kolech při vyrovnaném počtu hráčů na ledě nedávají žádné góly.

Naposledy skórovali v pěti proti pěti 30. listopadu na začátku zápasu v Liberci. Dalších sedm tref v následujících pěti zápasech padlo v přesilovce a jedna z trestného střílení. Dohromady Boleslav čeká na „normální“ gól neuvěřitelných 368 minut.

Komu by nechyběly?

I proto musel boleslavský trenér František Výborný na pozápasové tiskové konferenci smířeně konstatovat: „Plzeň vyhrála zaslouženě. Ve třetí třetině jsme chtěli jít na kontaktní gól, ale častá vyloučení nám moc neprospěla. I kvůli naší nedůslednosti pak domácí dali krásné góly. Jestli prohrajete 1:2, nebo 1:6? To už je jedno. Za stavu 1:4 už jsme hráli vabank, pořád jsme to zkoušeli.“

Další „zkouška“ nastane v neděli. Do Mladé Boleslavi přijedou Karlovy Vary, což je jeden ze tří týmů, které nováček na svém ledě dokázal porazit. Hraje se od 17.30 hodin a není vyloučené, že domácí opět budou muset pozměnit sestavu.

Po nevybíravém zákroku plzeňského bijce Hollwega kolenem po polovině utkání nedohrál zraněný Vrbata.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 28 16 2 4 6 76:50 56
3. Litvínov 29 13 8 0 8 72:67 55
4. Kometa 28 15 2 5 6 106:74 54
5. Sparta 27 14 1 5 7 87:67 49
6. Hr. Králové 30 11 4 6 9 84:76 47
7. Chomutov 28 8 8 3 9 88:89 43
8. Vítkovice 28 9 6 1 12 61:65 40