Plzeňský obránce Sklenička: Zvedli jsme se po inkasované brance

Gólová radost plzeňských hokejistů v utkání s Kometou Brno. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

21 2016
Hrál výborně. A nejdůležitější počin si připsal na konci normální hrací doby. Plzeňský obránce David Sklenička v oslabení zastavil útočnou akci Brna, sebral puk a pelášil s ním za branku soupeře, aby tam uhájil stav 1:1. V prodloužení pak slavil se spoluhráči bonusový bod. „Ale pořád to beru tak, že by bylo lepší, kdybychom měli rovnou body tři,“ mínil 20letý bek.

Jak tedy zápas hodnotíte?
Nezačali jsme nejlépe, první třetinu jsme byli určitě horším týmem. Ale po inkasovaném gólu jsme se zvedli a byli podle mě lepší. Vyrovnali jsme pak po vyhraném buly a to nám hodně pomohlo.

To už jste hráli bez útočníka Svobody, který dostal trest do konce utkání. Semklo vás to?
Řekli jsme si v kabině, že jsme jeden tým a musíme i tak urvat nějaké body. A podle výsledku se dá říci, že nás to vyloučení semklo.

Ve druhé třetině jste měl sám velkou šanci, ale puk vám při střele sklouzl z čepele. Smůla?
To mě hodně mrzelo. Měl jsem na holi vyrovnání a puk mi uteče... O to víc jsem šťastnější, že jsme to nakonec urvali v prodloužení.

Byla to dnes pro vás obránce vzadu hodně složitá práce?
No, já si ani nevybavuji, že bychom byli nějak pod tlakem. Takže to nebylo složité. Naopak byl prostor, abychom podpořili i náš útok.

Témata: David Sklenička

1. Liberec 48 30 2 5 11 130:93 99
2. Třinec 48 22 8 8 10 145:115 90
3. Sparta 47 23 5 5 14 151:107 84
4. Hr. Králové 48 23 4 7 14 150:114 84
5. Litvínov 48 19 12 1 16 120:118 82
6. Kometa 48 20 4 9 15 149:129 77
7. Chomutov 48 17 10 5 16 141:143 76