Změna kouče nezabrala. Plzeňští hokejisté padli také ve Vítkovicích

Plzeňský brankář Alexandr Hylák sleduje, jak dopadne souboj jeho spoluhráče Davida Němečka s Romanem Szturcem z Vítkovic. | foto: ČTK

19 2016
Ani s šéfem klubu Martinem Strakou na trenérské lavičce hokejisté Škody Plzeň nenaskočili na vítěznou vlnu. V úterý padli v dohrávce 9. kola extraligy ve Vítkovicích 1:4 a dál se krčí na chvostu tabulky.

„Prvních deset minut bylo dobrých, ale pak už to byl totální chaos. Neměli jsme ani sílu, byla tam zbytečná oslabení,“ říkal po zápase Martin Straka.

„Musíme se z toho poučit, nějak mančaft nakopnout. Není tam kombinace, není koncovka, je to špatný. Musí se to nějakým způsobem zastavit a otočit,“ doplnil šéf klubu, který je teď i trenérem.

Na první vítkovický gól, který vstřelil v přesilovce Stastny, téměř vzápětí odpověděl při stejné výhodě Kracík a navíc šli domácí znovu do oslabení. Jenže další početní výhodu Plzeň na konci první třetiny nevyužila a jako by to předurčilo další vývoj utkání.

V úvodu druhé části ujel domácí kapitán Olesz a propálil gólmana Hyláka, jenž zastoupil nemocného Machovského. Plzni vedle dlouhodobých marodů Kadlece, Stacha, Presingera a Hollwega včera chyběli i Yellow Horn a Koreis.

Extraligový debut si tak odbyl 18letý Vracovský.

Vítkovice byly lepší a ve 29. minutě Tomi zvyšoval na 3:1. V poslední minutě druhé třetiny byli vyloučeni hned tři hráči hostů a Urbanec na začátku třetího dějství ve hře pět na tři vyloučení potrestal - 4:1. Na zvrat už hosté neměli.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38