Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeňský Divíšek jde do Ruska, nahradí jej Martin Straka?

Plzeň: Tomáš Divíšek - Plzeňský hokejista Tomáš Divíšek. | foto: Jaromír PechMF DNES

2 2008
Hokejová Plzeň má starosti. Přišla o útočníka Tomáše Divíška. Elitní centr a kapitán týmu si před pár dny plácl s Jekatěrinburgem, nováčkem ruské Superligy.

"Jak se blížil konec dubna, doufal jsem, že zůstane. Ale o zájmu z Ruska jsme věděli a museli jsme s tím počítat," uvedl prezident hokejového Lasselsbergeru Tomáš Král.

Divíšek má sice v Plzni platnou smlouvu. Jenže v ní je klauzule, podle které bude v případě lukrativní nabídky uvolněn. Do konce dubna měl čas se rozhodnout...

"Nakonec se to seběhlo strašně rychle. V pondělí přišla nabídka z Jekatěrinburgu, během úterka jsme se dohodli," popisoval 28letý Tomáš Divíšek, který s ruským klubem podepsal roční kontrakt.

Pro Plzeň i jejího nového kouče Hynka je to citelná  ztráta. Divíšek v modro-bílém dresu odehrál 87 zápasů s parádní bilancí 70 bodů. S Důrasem a Vampolou vládl produktivitě týmu i v uplynulé sezoně.

Zásadní otázka tedy zní: Kdo jej v týmu nahradí? Jedna varianta je zajímavá. Velmi zajímavá. Naplňuje jí jméno Martin Straka.

"Pokud se Martin bude vracet z NHL do Evropy, je naší prioritou jej získat," prohlásil prezident Král.

Zájemců však bude hodně. Před pár dny připustila zájem o forvarda New York Rangers i pražská Sparta.

"Že někdo někoho kontaktuje ještě neznamená, že někdo někam odchází.
A kdyby hráče jako je Martin Straka neslovilo 20 týmů, bylo by to spíš divné," reagoval Král.

Se Strakou je ve spojení. "I několikrát měsíčně. Ale teď je play-off a Martin se určitě nerozhoduje právě v těchto dnech o své budoucnosti."

Jenže varianta "Straka" může padnout. Co pak? "Náhradu chceme najít. Ale existuje i možnost, že kádr zůstane beze změn. Úzký není a na postu centra mohou hrát Fabuš či Vlasák," konstatoval Král.

. Divíšek: Plzeň neberu jako uzavřenou kapitolu

Už ví, že Jekatěrinburg leží 1500 kilometrů od Moskvy směrem k Uralu. . "Dvě hodiny letadlem. Takže dohromady čtyři z Prahy, to není tak strašná doba," říká hokejový útočník Tomáš Divíšek.


Dres Plzně mění za tým nováčka ruské Superligy. Ve městě, kde v roce 1918 bolševici krutě vyvraždili carskou rodinu Romanovců a které se léta jmenovalo Sverdlovsk, si zahraje i Kontinentální ligu.


Tomáši, co všechno víte o svém novém působišti?
Vůbec nic. Jen, že postoupili do Superligy. Koukal jsem na jejich internetové stránky, ale azbuce moc neholduju. A slyšel jsem, že město jako takové je moc pěkné.


Atraktivní finance, nepopulární baza, nevyzpytatelní trenéři. I tohle všechno k ruskému hokeji patří.
S hodně lidmi jsem se o Rusku bavil.
Třeba s Petrem Čáslavou, protože to chvíli vypadalo, že bysme mohli hrát v jednom klubu. Ale těžko si vyberete, každý má jiné zkušenosti. Beru to tak, že když se bude dařit, je hezky kdekoliv.


Z kolika nabídek jste vybíral?
Byly dvě, možná tři. Kromě Ruska i jedna ze Švýcarska. Nakonec to vyšlo na Jekatěrinburg, jednání bylo rychlé a bez komplikací. Já se tam těším. Líbí se mi, že postoupili, v klubu bude euforie.


Zato Plzni jste starosti přidělal.
Z tohohle pohledu mě odchod mrzí a moc si vážím přístupu vedení. Plzeň neberu jako uzavřenou kapitolu. Počítám s tím, že si tady ještě zahraju a moc rád.


Kdy se přesunete do Jekatěrinburgu a zahájíte přípravu?
Začíná až 15. července, to je příjemné (úsměv). Takže suchou přípravu bych rád absolvoval ještě s Plzní. Snad to půjde.

Autor:
Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze