Plzeňští se zlobí: gólu předcházel faul!

20 2004
Zlín, Plzeň - Hokejistům Plzně se vstup do nejvyšší soutěže nezdařil. Po dvou odehraných kolech ještě nezískali jediný bod. V neděli na ledě mistrovského Zlína jim radost ukradl útočník Martin Erat. V čase 58:46 prostřelil brankáře Dubu a stanovil skóre na konečných 2:1 pro domácí.

Pouhou půlminutu předtím se přitom hosté dočkali vyrovnání z hole Andrašovského.

"Ale zlínskému gólu předcházel neodpískaný faul na Martina Straku, který obcházel obránce a mohl jít sám na bránu," zlobil se Dušan Andrašovský. "My v té chvíli asi špatně střídali, oni se dostali do přečíslení a skórovali. Nezasloužili jsme si prohrát," mínil útočník.

Zlínu výborně zachytal Murín. V páté minutě se na něj řítil osamocený Adamský, gólman však vytlačil jeho ránu nad horní tyč. Brzy se prosadili domácí, když před brankou zůstal nekrytý Balaštík.

Poté už Duba exceloval. Hasil ránu Lešky, betonem zastavil pokus Noska z bezprostřední blízkosti.

Od druhé části aktivita Plzeňských vzrůstala. Andrašovský už zvedal ruce nad hlavu, ale puk pohotově odvrátil z brankoviště bek Vosátko. Do šance se prokličkoval i Jindřich, ale Murín odolával. Duba zase likvidoval ostrou ránu Lešky.

Hosté se dočkali až v 59. minutě. "Josef Straka vyhrál vhazování, Martin Výborný puk zavezl za branku a pak jsme ho nějak dotlačili za Murína," líčil Andrašovský.

Jenže vzápětí přišla chvíle Erata. "Konečně se nám podaří vyrovnat a pak přijde taková klukovina," povzdychl si Tomáš Duba, který tým v průběhu zápasu několikrát podržel.

"Bylo to těžké utkání. Tři body si asi zasloužila obě mužstva," uznal vítězný trenér Ernest Bokroš.