Po druhé třetině nebylo oč hrát

16 1999
M o s k v a - Žádnou vážnou překážku nepředstavoval pro hokejisty Ruska tým Kanady při jejich vstupu do turnaje Baltika Cup v Moskvě. Zápas pro sebe domácí rozhodli v první části druhé třetiny, kdy se jim podařilo v rozmezí šesti minut hned čtyřikrát skórovat. Další zápasy se hrají zítra.

Kanďanům se sice vydařil úvod utkání a od 15. minuty vedli brankou Mougenela, ale poté již se prosazovali domácí. Ještě do konce první třetiny otočili na 2:1 a od té chvíle již nenechali nic náhodě. Gólová smršť, jíž začal ve 24. minutě Markov, dala zápasu jednoznačný charakter, neboť již prakticky nebylo oč hrát.

Třetí třetina již se tedy nesla v poklidné atmosféře, týmy se spíše šetřily na další zápasy. Rusové tím spíše, že toto utkání se nezapočítávalo do tabulky Euro Hockey Tour. Až v závěrečných minutách se diváci přece jenom dočkali nějakého vzruchu a gólů.

Hned v pátek pokračuje turnaj dalšími dvěma zápasy, v nichž se střetne od 13:00 a večer pak od 18:30 nastoupí Kanada proti Švédsku.

Hlasy trenérů:
Alexander Jakušin: "Hráli jsem dnes opravdu dobře a zejména výborně bruslili.
Stejně jako loni a na předešlých turnajích Euro Hockey Tour jsme ovšem neproměnili spoustu šancí. Nešly nám ani přesilové hry."
Tom Rennye: "Rusové hráli opravdu dobře a v průběhu celého zápasu nám
nedali šanci. Chtěli jsme, ale lépe to nešlo."

Výsledek:
Rusko - Kanada 8:2 (2:1, 4:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 16. Archipov (A. Kudašov), 19. Dobriškin (Archipov), 24. Markov (Kuvaldin), 25. Petrenko, 28. Markov (Karpov), 31. Kuvaldin (Prokopjev, Charitonov), 50. Kuvaldin (Charitonov, A. Kudašov), 52. Chavanov (Šargorodskij, Sučisnkij). - 15. Mougenel (Majic, Mehalko), 60. Ulmer (Allen).
Rozhodčí: T. Andersson (Švéd.) - Kulakov, Chmič (oba Rus.). Vyloučení: 8:11. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 9500.

Sestavy:
Rusko: Podomackij (50. Sokolov) - Chavanov, Markov, Těrtyšnyj, Krasotkin, Petročinin, Šargorodskij, Filimonov, Bautin - Kuvaldin, Prokopjev, Charitonov - Gusmanov, Bec, Karpov -Sušinskij, Kožněv, Petrenko - Archipov, A. Kudašov, Dobriškin. Trenéři: Alexander Jakušev a Zinetula Biljaletdinov.
Kanada: Gage - Diduck, Johnson, Allen, Labenski, Hogan, Jarvis - Gordon, Majic, Savoia - Ulmer, Boisvert, Stonier - Schmidt, Norris, Mogenel - Mehalko, Simpson. Trenéři: Tom Renney a Mike Pelino.