Po první třetině bylo po zápase, uznal Klepiš

Karlovy Vary - Slavia | foto: Martin StolařMF DNES

9 2008
Karlovy Vary - Stál na chodbě, hlavu sklopenou, a přestože měl ve tváři nazlobený výraz, trpělivě odpovídal. Občas ale těžko hledal slova. "Nevím, co na to říct." Tuhle větu použil slávistický hokejista Jakub Klepiš několikrát. Není se co divit, jeho tým ve čtvrtém finálovém duelu v Karlových Varech vyhořel a prohrál 2:8.

Jakube, co se s vámi stalo?
Na to se nedá říct nic. První třetinu jsme nezvládli a prohráli ji 1:4. Také nás stála zápas. Musíme na to zapomenout.

Přitom jste v jejím závěru snížil na 1:3.
Abych pravdu řekl, tak jsem doufal, že se nám tím podaří ztlumit karlovarský tlak. V tu chvíli byl zápas ještě otevřený. Jenže jsme dostali čtvrtý gól.

A hodně smolný. Byl zlomový?
Je to možné. Bylo tam hodně momentů, které nás mohly zlomit a ten čtvrtý gól byl jedním z nich. Nechat si dát gól dvanáct vteřin před koncem, to určitě zamrzí.

Bylo pak hodně těžké vrátit se do utkání?
Určitě to bylo těžké, protože po první třetině bylo po zápase. Ale kolikrát je lepší dostat osm gólů, než prohrát 0:1. Prostě prohrajete a je konec.

Jak si po takovém zápase připadáte?
Nevím, co na to říct. Jeli jsme do Varů vyhrát jeden zápas a to se nám povedlo. Takže z toho neděláme žádnou tragédii. Stav je 2:2 a pořád máme výhodu domácího prostředí.

Nemáte pocit, že jste se úterním vítězstvím uspokojili a začali si myslet, že to půjde samo?
Určitě tam zafungovala psychika. Všichni viděli, že bychom mohli vést 3:1 na zápasy a možná, že nás to trochu svázalo.

Jak budete zapomínat?
Jako kdybychom prohráli 1:2. Prostě na to zapomeneme, zítra potrénujeme a připravíme se na sobotu.

Co je potřeba nejvíc zlepšit? Byly největší problémy v defenzivě?
Nevím, kde byly největší problémy, nerad bych to rozebíral. Ale určitě budeme muset zlepšit přístup všech hráčů. Od gólmana až po posledního útočníka - a hrát jako předtím.

Témata: HC Slavia