Zlín předvedl strhující obrat a litvínovský kouč soptil: Ostuda!

Utkání 20. kola hokejové extraligy: PSG Zlín - HC Verva Litvínov, 14. listopadu ve Zlíně. Zlínská střídačka. | foto: ČTK

15 2014
Bez brankářské jedničky Pavla Francouze, bez vítězství! V černých dresech hokejový Litvínov neuťal černou sérii na ledě neoblíbeného Zlína; u beranů padl už podeváté v řadě, prohrává tam skoro pět let v kuse! Poslední versus první 6:5 po prodloužení, Litvínovu na odpadlíka nestačilo ani luxusní vedení 5:2.

„V hokeji se pohybuji celkem dlouho, ale co se dělo tady, považuji za nehoráznost a ostudu českého hokeje,“ soptil po zápase litvínovský asistent trenéra Miloslav Hořava. „Víc se odmítám vyjádřit, nechci platit pokutu. Uvidíme, jak se k tomu postaví hokejový svaz.“

Na co narážel? Zřejmě na to, že se Zlín vrátil do zápasu díky dvouminutové přesilovce pěti proti třem. Říčka v ní nejdřív snížil na 3:5, a jen co druhý vyloučený Zeman skočil na led, domácí dali díky Holíkovi kontaktní gól. A veleobrat pokračoval: v čase 51:20 srovnal Čajánek - nahodil puk od mantinelu na Horáka, který ho pustil za svá záda. Ranou od modré čáry ukončil Marušák prodloužení i zlínské povstání.

V hektické třetí třetině dostali hosté i dva desetiminutové osobní tresty, na trestné si poseděli tahouni Ručinský a Kubát. „Hráči by měli být disciplinovaní, ale to by museli být ze dřeva, aby nereagovali,“ nechápal Hořava výroky arbitrů.

Zato zlínský útočník Robert Říčka zajásal: „Takový obrat se nepovede pokaždé, může nás nastartovat!“

Než přišlo zlínské zmrtvýchvstání, Litvínov trestal nekázeň mistra. Vedoucí gól dal Písařík z trestného střílení, pak využil čtyři přesilovky: dvakrát se trefil bek Pavlík, jednou Ručinský a Pavelka. A frustrovaný zlínský Čajánek na trestné lavici vzteky rozštípal hokejku. Zlost se pak pro něj změnila v radost.

Vervě scházel Francouz kvůli únavě a drobnému zranění. „Nechali jsme ho odpočinout,“ osvětlil Hořava. „Bylo to v plánu, pokud bude chytat dvakrát v národním týmu.“

Při duelu Litvínova se Slavií se točí film s Mádlem a Kuchařovou

Hlinkův zimní stadion i nedělní extraligový zápas Litvínov - Slavia poslouží jako kulisy pro natáčení scén filmu Správnej dres. „Správnej“ dres je v tomhle případě slávistický, neboť už při derby se Spartou se do něj navlékl herec Jiří Mádl alis hráč Rychtář.

Mádl, sám bývalý hokejista Českých Budějovic, hraje hlavní roli navrátilce z NHL, jeho manželku pak modelka Taťána Kuchařová. Jde o romantickou komedii. „Filmaři začnou už v sobotu odpoledne, budou natáčet na ledě i v hledišti. V neděli pak dvě kamery pořídí záběry ze zápasu, v hledišti bude kompars slávistických fanoušků, který bude pokračovat v natáčení i po utkání,“ přiblížil Vladimír Novotný, mluvčí Vervy Litvínov.

Štáb má led vyhrazený vždy až do půlnoci, na Hlinkově stadionu se Mádl objeví v sobotu, Kuchařová po oba dny. Na utkání se Slavií nebudou v prodeji žádné lístky k sezení. Někteří permanentkáři, jejichž sedačky se musely vyblokovat, dostanou před utkáním od pořadatelů na tribuně náhradní místa.

1. Liberec 40 25 2 4 9 104:69 83
2. Třinec 40 19 6 7 8 124:90 76
3. Litvínov 40 16 10 1 13 100:97 69
4. Hr. Králové 38 18 4 6 10 121:93 68
5. Kometa 40 19 2 7 12 131:107 68
6. Sparta 37 18 3 5 11 114:85 65
7. Chomutov 40 14 9 4 13 118:121 64
8. Vítkovice 39 14 7 2 16 90:95 58