Podceňovaní Islanders uspěli v Montrealu

19 1999
N e w Y o r k - New York Islanders, mladý tým bez hvězd, zvítězil v Montrealu. Ve druhé třetině musel odstoupit gólman poražených Jeff Hackett kvůli pohmožděnému ramenu, náhradníku JoseTheodorovi vstřelil vítězný gól bitkař Gino Odjick.

Ostrý zákrok na domácího brankáře Jeffa Hacketta ovlivnil vývoj zápasu Montreal - New York Islanders. Hackett do 28. minuty nepustil žádnou z osmi střel. Jenže pak do něj vrazil soupeřův útočník Steve Webb, když brankář vyjížděl k mantinelu pro puk. Hackett odešel na střídačku s pohmožděným ramenem a v brance ho vystřídal Jose Theodore.
Útočník Scott Thornton z Montrealu svého gólmana okamžitě bránil. Jenže kvůli ataku na Webba byl vyloučen za hrubost a v přesilovce Islanders vyrovnali.
"Zákrok na brankáře Montreal vyvedl z míry," připustil Butch Goring, trenér Islanders. "Dostali se z tempa a to ovlivnilo výsledek."
Eric Weinrich, obránce Montrealu si nemyslí, že ztráta gólmana měla tak velký význam. "Výsledek to neovlivnilo. Zápas nám nevyšel. Naším úkolem bylo zachránit aspoň remízu, měli jsme být chytřejší."
Montreal se však dlouho držel. Útočník Saku Koivu vyrovnal ve 48. minutě na 2:2. Necelých pět minut před koncem ale rozhodl soupeř.
Gino Odjick, známý spíš jako bitkař, si nabruslil k brance a tečoval střelu Kenny Jonsonna. "Vždycky, když jsem na ledě, tlačím se před bránu. Zavřu oči a střílím," říkal Odjick.
Koivu uznal, že Montreal se nechal ukolébat první třetinou, kterou vyhrál. "Dostali jsme lekci. Po deseti minutách jsme si mysleli, že jsme za vodou. Jenže Islanders nás přehráli, víc se snažili a zasloužili si vyhrát."

Montreal - New York Islanders 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Savage (Koivu), 48. Koivu (Savage) - 29. Czerkawski (Isbister, Jonsson), 36. Isbister (Czerkawski), 56. Odjick (Jonsson, Watt), 59. Lindgren (Czerkawski).
Střely na branku: 25 - 27.
Využití přesilovek: 0 - 1.
Diváků: 18 611.