Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pohled do přípravy hokejové hvězdy: Malkin dře, aby se vrátil do špičky

Jevgenij Malkin při tréninku dře, aby se po těžkém zranění kolena vrátil v životní formě

11 2011
Všude se řeší, jak je na tom hokejová superstar Sidney Crosby, ale fanoušci Pittsburghu hodně bedlivě sledují i svou druhou největší hvězdu Jevgenije Malkina. Vytáhlý Rus se od února léčí po těžkém zranění kolena, s jehož následky se vypořádává dodnes. Rozhodně mu však nechybí odhodlání.

Malkin má od 4. února přetržený přední křížový a vnitřní postranní vaz v pravém koleni. Způsobil mu to obránce Buffala Tyler Myers, když mu při souboji v rohu kluziště nechtěně upadl na nohu, která se ošklivě prohnula do nepřirozené polohy. Hned bylo jasné, že je zle.

"Prožil jsem těžké chvíle, měsíc jsem nemohl vstát z postele. Tohle bych nepřál ani svému nepříteli," popisuje s odstupem Malkin. Teď už má úsměv na rtech, ale trvalo dlouho, než ho vyloudil. Úplně hej mu není ani dnes, půl roku poté.

"Bylo to nejvážnější zranění v kariéře a doufám, že už žádné takové neprožiju. Vynechal jsem kvůli tomu polovinu sezony a nemohl pomoci klukům v play-off," lituje Malkin. Právě proto v něm hoří touha v následující sezoně dosáhnout velkých výsledků.

Kvůli tomu si pozval do Moskvy klubového fyzioterapeuta, aby na něj dohlížel jak při rehabilitaci, tak při samotném tréninku. Ten s ním v Rusku strávil sedmnáct dní, během kterých útočníka také natáčel na kameru. Krátké videosekvence z přípravy pak umístil na klubový web.

Podívejte se, jak se Malkin připravuje v posilovně a v bazénu

Je na nich vidět, jak Malkin dře na ledě, v posilovně nebo v bazénu. Nadšený z hráčova přístupu byl například zkušený obránce Sergej Gončar, jenž se připravuje společně s ním, ale především kondiční trenér Kadar.

"Znám Žeňu pět let, ale tohle jsem u něj ještě neviděl. Dělá všechno pro to, aby se dostal do životní formy," tvrdí Kadar, jenž Malkinovi ordinoval všestranné cvičení na posílení pravého kolena, které je proti tomu levému stále viditelně slabé.

"Zaměřili jsme se na něj, proto si mě přece Žeňa zavolal. Cvičili jsme několikrát denně a to minimálně pětkrát nebo šestkrát v týdnu. Šlo o všestranné cvičení, které mu může pomoci komplexně," přiblížil Kadar. Malkin zkrátka ví, že pokud se chce udržet ve špičce, musí makat. "Chce vítězit, je odhodlaný vyhrát zase Stanley Cup."

Záběry z tréninku na ledě se cviky posilujícími kolena

Autor:

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze