Posily mistra z ciziny potřebují čas

1 1999
V s e t í n - Stejně jako v prvním lokálním derby ve Zlíně, také doma se Vsetínští vytasili se třemi cizinci. Slovenského útočníka Jána Pardavého doplnili tentokrát místo Finů Pala a Seppa Rus Vitalij Karamnov z německého Krefeldu a Bělorus Oleg Antoněnko z Kazaně. Stejně úspěšní jako Finové, kteří ve Zlíně dali po gólu, ale nové posily nebyly. Tentokrát se však na nerozhodném výsledku podílel Pardavý.
Jeho střela na vyrážečku brankáře Hudáčka, jíž v 11. minutě úvodní třetiny srovnal na 1:1, byla 101, gólem derby. V něm s celkovou bilancí devatenáct výher, šest remíz a čtyři porážky zůstal králem Vsetín. Bilance je 103:64.

Zatímco Rus Karamnov neměl svůj den, Antoněnko i přes dlouhou cestu vlakem do Vsetína, na kterou se vydal z minulé středy na čtvrtek, hrál nadoraz. "Na hodnocení výkonu nových hráčů je brzy. Karamnov v létě netrénoval a na jeho pohodě se to odrazilo. Ve třetí třetině už šlapal vodu. Pokud jde o Antoněnka, ten je stále ještě unaven z dvacetihodinové cesty," hodnotil výkony nováčků, kteří podepsali se Vsetínem smlouvu do konce roku, trenér Zdislav Tabara.

Antoněnko vedl proti Zlínu třetí útok s Karamnovem a Paroulkem na křídlech. Deset minut před koncem šikovně přisunul puk na středové čáře Paroulkovi. Přihrávku na gól si ale nepřipsal, brankář Hudáček vysokou střelu lapil. Cizinci svůj výkon nekomentovali, pořadatelé totiž před novináři uzamkli vsetínskou šatnu.

Vsetín v hledání nových hráčů ještě neustal.
Trenér Tabara řekl, že ještě jeden hráč východně od hranic by měl mužstvo brzy doplnit. Konkrétní jméno ale neřekl. "Pak se můžeme dostat do problému, koho si na soupisce ponecháme. Pokud se jeden z dvojice Karamnov, Antoněnko neprosadí, pojede domů." Případ, co s hráči odjinud, se samozřejmě netýká Slováka Pardavého. "Ten je posilou, jak má být, splnil očekávání. Střílí branky, jsme s ním maximálně spokojeni," řekl Tabara.
Vsetín má v kádru ještě ruského obránce Alexeje Jaškina a útočníka slovenské reprezentace Romana Stantiena. Ti ale už v domácí soutěži odehráli víc než tři sezony, takže se na ně nevztahuje statut cizince.