Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Postaral bych se o něj sám, věří si Nedvěd

26 2001
P r a h a - Probíhá 57. minuta. Vítkovický útočník Kaděra se napřáhl a z levé strany propálil gólmana Břízu. V tom vypukl pořádný zmatek. U mantinelu se do sebe pustili urostlý sparťanský obránce Nedvěd a hostující bek Zápotočný. Rozlícený Bříza praštil hokejkou do ležící helmy, ta se rozletěla na kousky. To už oba rváči odhodili rukavice a vypukla bitka. K dvojici se náhle přiřítil kanadský bek Aitken a začal mlátit do Zápotočného. Nedvěd to vzdává, zaklíněnou dvojici od sebe rvou rozhodčí. Jak vypjatý okamžik zápasu Sparta - Vítkovice (4:2) hodnotí samotní aktéři?

Daniel Zápotočný, obránce Vítkovic, vyloučený na pět minut plus do konce utkání:
Nedvěd mi potáhl za nohu a sekl do lýtka. Tak jsem mu to vrátil. No a když jsem odjížděl ke střídačce, vrhl se na mě. Ale pak se k tomu přidal Aitken, naší bitku jsme nemohli dokončit. Toho Kanaďana jsem potom vyzýval, že si to rozdáme, ale rozhodčí nás už nepustili. Kdyby k pořádné rvačce došlo, rozhodně bych se nebál. A krev na obličeji nebyla po ráně pěstí, to mě helma rozsekla nos.

Jaroslav Nedvěd, obránce Sparty, vyloučený na pět minut plus do konce utkání:
Zápotočný sekl do gólmana Břízy. To jsem samozřejmě nemohl nechat jen tak, sekl jsem po něm zpátky. Při přerušení jsme jeli kolem sebe a už jsme se rvali. Podle mě jim dal trenér Hadamczik nějaký pokyn, aby nás provokovali, protože měli poslední možnost změnit výsledek. Proč jinak by Zápotočný byl hned před Břízou? Vždyť ani nečekal na přihrávku. Nevím, proč se do toho přimotal Aitken, už jsem ho měl na zemi a býval bych se o něj postaral už sám.

Johnathan Aitken, obránce Sparty, vyloučený na deset minut:
Šel jsem Jardovi pomoct. To je ofenzivní obránce, žádný velký bitkař. Musel jsem to tedy udělat. A jestli si někdo z Vítkovic myslí, že to nebylo fér? To mě nezajímá, ať si říkají, co chtějí. Pro mě je důležitější Sparta a rval jsem se za ní.

Alois Hadamczik, trenér Vítkovic:
Aitken se do toho vůbec neměl motat, u nich v Kanadě by za to dostal pěknou nakládačku. Vůbec to nebylo fér. Když se dva perou, proč do toho leze třetí? A také se mi vůbec nelíbil přístup gólmana Břízy. Velice dobře ho znám a uznávám ho, ale takhle by mu neměly ujíždět nervy. Neměl třeba vůbec rozbíjet tu helmu.

Miloš Říha, trenér Sparty:
Bylo to hodně vyprovokované, už v průběhu celého zápasu tam bylo hodně faulů holí. Ale závěrečné drama, to jsme si způsobili sami. Měli jsme jim dát pár dalších gólů a bylo by rozhodnuto. Pokud jde o ten moment, tak my jsme dali obráncům jasný pokyn bránit gólmana. A to Nedvěd dělal.

Roman Kaděra, útočník Vítkovic, střelec gólu na 2:4
Podle mě to byl normální souboj mezi brankářem a Zápotočným. On je velmi tvrdý bek a většinou při takových situacích jezdí před gólmana. A vůbec nechápu, proč se k tomu přidal Aitken. Znovu se ukázalo, jak hrají Kanaďané záludně.


Utkání nedohrál hostující útočník David Moravec, kterého v poslední době sužují problémy s vazy na krku. V poslední třetině, kdy Vítkovice prohrávaly 0:4, ho proto kouč stáhl ze hry a reprezent odešel do kabin. Strhující momenty v závěru zápasu už sledoval z tribuny. "Myslím si, že se do toho Aitken neměl pouštět, byl to normální souboj jeden na jednoho."

Autor:
Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze