Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pozor, blíží se kamion Pronger. A o hlavu menší Kane letí vzduchem

INKRIMINOVANÝ SOUBOJ. Chris Pronger (vlevo) právě vrazil do Patricka Kanea | foto: www.youtube.com

3 2010
Platí za tvrďáka, kterému je lepší se velkým obloukem vyhnout. A hokejový obránce Chris Pronger tuhle pověst během finálové série Stanley Cupu naplňuje. V posledním duelu proti Chicagu si vyšlápl na o hlavu menšího útočníka Patricka Kanea.

Asi si dovedete představit, jak takový souboj dopadl...

Puk se sunul do rohu a oba borci za ním poctivě pelášili. Kane měl náskok a dobře věděl, co bude následovat, proto dva metry před mantinelem přibrzdil a zapřel se. Bylo mu to ale málo platné. Jako by se snažil ustál střet s rozjetým kamionem.

Prásk!

Kane letí vzduchem a chvíli po něm na led dopadá jeho helma. "Byl to trošku větší hit, ale netroufám si tvrdit, že po mě Chris jde. Ani se o to nechci starat, protože potom bych nehrál, jak mám," vykládal po zápase.

Podívejte na souboj Pronger vs. Kane


Jedno je jisté. Pronger si na první lajnu Chicaga dával setsakramentský pozor. Kane se sice ve Philadephii poprvé ve finále gólově prosadil, víc toho ale elitní zadák soupeři nedovolil. Však také na ledě strávil přes třicet dva minut čistého času.

"Je silný na puku, umí rozehrát a ví, kdy má hru zpomalit. I díky němu je Philadelphia zpátky ve hře," poznamenal Pierre McGuire, spolukomentátor kanadské sportovní stanice TSN, jenž v letech 1991 a 1992 získal coby skaut a asistent trenéra v Pittsburghu dva Stanley Cupy.

Především však Pronger budí respekt důrazem. Vždyť proto si ho také Philadelphia, která je silovou hrou hraničící s brutalitou pověstná, brala.

"Věděli jsme, že dneska musíme za každou cenu vyhrát a jednou z cest, která nám k tomu měla pomoci, bylo hrát víc do těla," vykládal po vítězství 4:3 další hromotluk Scott Hartnell, jenž v utkání rozdal šest hitů.

KONEČNÁ. Od Scotta Hartnella (vlevo) se odráží slovenský útočník Tomáš Kopecký

"Domácí byli tentokrát trošku drsnější, ale tak se zkrátka hraje hokej. Je to přece finále Stanley Cupu," poznamenal Kane statečně. Ten má zatím důvod k úsměvu - jeho Chicago má k poháru stále blíž, v sérii vede 2:1 na zápasy.

To se ale může změnit už v sobotu, čtvrtý duel začíná přesně ve 2:00 SEČ.

Autor:


Témata: kamion

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze