PŘEKONÁN. Kladenský gólman Jan Chábera opět kapituloval, tentokrát ho překonal Václav Prospal. Středočeským tým podlehl v Českých Budějovicích vysoko 1:5. | foto: Martin Bureš, MAFRA

Kladno další obrat nepředvedlo, v Budějovicích se trefil jen Jágr

• 8
Kladenští hokejisté podlehli v předehrávce 33. kola extraligy na ledě Českých Budějovic 1:5. O dva góly prohrávali už po první třetině, brzy přišel další. Pak sice snížil Jaromír Jágr, ale další obrat - tak jako v pátek v Chomutově - už jeho tým nezvládl.

Extraliga si teď dá na dva dny pauzu. Ještě v sobotu Sparta porazila na domácím ledě Třinec 4:2 a Plzeň uspěla ve Vítkovicích 4:3 po prodloužení (o výsledcích čtěte více zde). Další zápasy jsou na programu až ve středu.

České Budějovice - Kladno 5:1

Do první větší šance zápasu se dostali hosté. Při Langhammrově vyloučení trefil Macholda tyč. Následně hráli přesilovku domácí a již po 20 vteřinách se radovali z vedoucí branky. Obránce Ptáček si najel k brance a lehkým přiklepnutím do odkrytého prostoru zaznamenal svůj první gól v sezoně.

V 13. minutě nastřelil tyčku domácí obránce Jank, který mohutně napřáhl na levém kruhu. O dvě minutě později se prosadil další sváteční střelec Suja, jenž se rozjel po pravém křídle a kolem obránce Majeského poslal puk za záda brankáře Chábery. Následně mohl při českobudějovické přesilovce snížit Plekanec, Kováře však z brejku nepřekonal.

SOUBOJ O PUK. Kdo uspěje, domácí Aleš Kotalík (vpravo), nebo Jaromír Jágr?

RADOST Z GÓLU. Budějovický obránce František Ptáček oslavuje svoji trefu.

LOUČENÍ. Andrew Ference odehrál proti Kladnu poslední zápas v dresu Budějovic.

V úvodu druhé třetiny Plekanec znovu zakroužil kolem budějovické branky a z úhlu trefil tyčku. Brzy nato kladenští obránci neuhlídali Prospala, který měl dost času k přípravě na střelu a zacílil přesně do horního růžku Cháberovy branky. Až poté se prosadili hosté. Při Michálkově vyloučení sevřeli Jihočechy v jejich pásmu a Jágr snížil.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Domácí po gólu zvýšili aktivitu a podnikli nebezpečné výpady. Před Cháberou však neuspěli Suja, Michálek ani Dej. Poté se netrefil Květoň, stejně dopadli i Prospal s Hanzalem. Nenudil se ale ani Kovář, kterého prověřil Mocek.

Na začátku třetí části se hosté ubránili ve více než minutovém oslabení tři na pět. Následně přečkali také domácí početní výhodu soupeře, tentokrát klasickou pět na čtyři. K výhře Jihočechy přiblížil Michálek, jenž místo přihrávky Hanzalovi zvolil technickou střelu a dokonale překvapil kladenského gólmana.

Budějovičtí v euforii záhy vymysleli další pěknou akci, kterou úspěšně v pádu zakončil faulovaný Suja. Chábera se následně poprvé v sezoně nechal vystřídat a své místo v kladenské brance přepustil Cikánkovi.

Českobudějovičtí tak poslední domácí zápas v letošním roce bez problémů vyhráli. Kladno si venku připsalo sedmou porážku v posledních osmi zápasech a přišlo o šanci posunout se na druhé místo tabulky.

Peter Draisaitl (České Budějovice): "Na výsledek se krásně kouká, ale museli jsme hodně šlapat, než se nám to povedlo. Zápas jsme měli pod kontrolou možná až v poslední třetině od stavu 4:1. Nebylo to jednoduché. Kladenští nám dělali problémy, hodně nám utíkali ve středním pásmu a dostávali se do šancí."
Zdeněk Vojta (Kladno): "Začali jsme vlažně a pustili soupeře do vedení. Třetí zápas po sobě jsme otočit nedokázali. Hlava mi nebere, co jsme chvílemi předváděli. Kdyby Procházka využil šanci a přidal druhý gól, mohl být vývoj jiný. Musím pochválit kluky za hru v oslabení, ve třech proti pěti to zvládli brilantně."

Branky a nahrávky: 7. Ptáček (L. Kohn, Šimánek), 15. Suja, 22. Prospal (M. Michálek), 46. M. Michálek (Jank, Prospal), 47. Suja (Dej, Mertl) - 27. Jágr. Rozhodčí: R. Svoboda, Kalivoda - Jindra, Skopal. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 6421 (vyprodáno). Třetiny: 2:0, 1:1, 2:0.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Jank, Ference, Vráblík, Kolarz, Vydarený, Toman - Dej, Mertl, Suja - M. Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, L. Kohn, Šimánek - Knotek, Langhammer, L. Květoň. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.
Kladno: Chábera (47. Cikánek) - Macholda, Černošek, Majeský, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Mocek, Doudera - Jágr, Plekanec, Hlaváč - Kuchejda, Kuchler, Dalecký - Strnad, Melka, Obdržálek - Eberle, Lukáč, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.