Ústecký Jan Kloz pálí na brankáře Kadaně Tadeáše Dvořáka.

Ústecký Jan Kloz pálí na brankáře Kadaně Tadeáše Dvořáka. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Hokejisté Havířova zvládli předkolo play-off první ligy a vyzvou Jihlavu

• 1
Bez zaváhání zvládli hokejisté Havířova postup z předkola play-off první ligy. V Litoměřicích vyhráli třetí zápas 2:0, celou sérii 3:0 ve čtvrtfinále je čeká Jihlava. Ústí nad Labem zvítězilo v Kadani zvítězilo 2:1 a stejným poměrem vede i na zápasy.

Havířov, který skončil v dlouhodobé části sedmý, po dvou domácích výhrách dovršil postup v nejrychlejší možné době. V Litoměřicích rozhodl ve druhé třetině, kdy se trefili Krisl a Kotala. Brankář Laco udržel podruhé v sérii čisté konto.

Kadaň sice vedla od sedmé minuty po trefě Hejcmana, ale v druhém dějství vyrovnal Kloz a necelých pět minut před koncem otočil stav Bernard. Ústí se tak podruhé v sérii ujalo vedení O postupu může rozhodnout ve středu v Kadani. Vítěz souboje narazí ve čtvrtfinále na nejlepší celek základní části Kladno.

Předkolo play-off první hokejové WSM ligy

3. zápasy:

Litoměřice - Havířov 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
29. Krisl, 38. Kotala. Rozhodčí: Würtherle, Kika - Polák, Rampír. Vyloučení: 5:6, navíc Mazanec (Havířov) 10 min. Bez využití. Diváci: 1 060. Konečný stav série: 0:3.

Kadaň - Ústí nad Labem 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
6. Hejcman - 28. Kloz, 56. Bernard. Rozhodčí: Škrobák, Pražák - Šmika, Kreuzer. Vyloučení: 11:7, navíc Volke (Ústí) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 760. Stav série: 1:2.