Sparta s 16letým gólmanem zdolala v přípravě Slavii, uspěla i Kometa

Momentka z přípravného utkání hokejistů Hradce Králové proti Kometě Brno. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

30 2016
Šestnáctiletý brankář Jakub Škarek vychytal hokejistům Sparty vítězství 3:2 po samostatných nájezdech v přípravném utkání v Edenu proti Slavii. V dalších soubojích extraligových soků vyhrála Kometa nad Hradcem Králové 4:1, Mladá Boleslav porazila Plzeň 5:3 a Karlovy Vary zvítězily nad Chomutovem hladce 6:2.

Škarek má do Sparty z prvoligové Jihlavy vyřízené střídavé starty a proti městskému rivalovi se předvedl v dobrém světle.

Bezbrankový stav před 2150 diváky v Edenu prolomil až ve 27. minutě Černoch. Za tři minuty vyrovnal Dušek, ale ve 36. minutě vrátil úřadujícímu vicemistrovi vedení Netík.

Prodloužení vynutil sedm minut před koncem Jiránek. V rozstřelu se trefili za Spartu Netík, Vrána a Forman, za Slavii skóroval jen exsparťan Dragoun.

Hradečtí hokejisté po úvodních šesti výhrách v přípravě podruhé za sebou prohráli. Vedli sice v Brně od sedmé minuty po trefě Jarůška, ale vzápětí vyrovnal Kvapil a ve třetí třetině za domácí skórovali Vincour, v přesilovce Hynek Zohorna a Kováčik.

V souboji dvou účastníků Ligy mistrů vyhrála doma Mladá Boleslav nad Plzní 5:3. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 3:3 a v úvodu závěrečného dějství rozhodli Hyka s Lencem. Karlovy Vary vyhrály 6:2 nad Chomutovem, který nechal odpočívat všechny opory. Za domácí se trefil dvakrát Flek.

Olomouc vyhrála doma nad Duklou Trenčín 5:0. Dvěma góly se na tom podílel útočník Herman a brankář Falter udržel čisté konto. Zlín zvítězil na ledě prvoligového Havířova 2:1 a Vítkovice v ostravském derby vyhrály na hřišti druholigové Poruby 9:3.