Hradec přehrál brněnskou Kometu a uspěl v přípravě i pošesté

Hradec - Brno, ilustrační foto | foto: Anna Vavríková, MAFRA

23 2016
Hokejisté Hradce Králové uspěli i v šestém zápase v přípravě na nový ročník extraligy, když doma zdolali Kometu Brno 3:1. V dalších soubojích účastníků nejvyšší soutěže zvítězily Karlovy Vary v Litvínově 3:2 a Olomouc vyhrála ve Zlíně 5:3. Chomutov doma porazil švýcarský druholigový celek Martigny-Verbier 6:2.

Hradecký Mountfield sice prohrával s Kometou od páté minuty po trefě Martina Erata, ale stav otočil díky dvěma trefám Červeného. Ten nejdříve ve 48. minutě vyrovnal v přesilovce a v čase 56:19 i rozhodl.

Východočeši předtím doma porazili Ufu, Omsk, Pardubice a Olomouc a vyhráli i na ledě prvoligových Litoměřic. Kometa po úvodních třech vítězstvích prohrála popáté v řadě.

Piráti vedli nad Martigny po první třetině díky trefám Šťovíčka a Humla 2:0, ale ve 24. minutě snížil Rexha a za 88 vteřin smazal ztrátu Berglund. Ve 32. minutě vrátil vedení Chomutovu obránce Dlapa a v závěrečném dějství navýšili skóre Skokan, Rutta a Kämpf.

Litvínov vedl na Energií od páté minuty po přesilovkové trefě beka Guly, v 15. minutě však otočili stav trefami během 20 vteřin zadák Harant a Harkabus. Ve 29. minutě upravil na 3:1 Martin Rohan, vzápětí sice snížil Nejezchleb, ale v dalším průběhu už se skóre nezměnilo.