Procházka dirigoval v útoku mladíky

29 2001
Ostrava - Nenápadná elegance. Takovým dojmem na ledě působí vítkovický útočník Martin Procházka - nejpilnější sběratel světových kovů v hokejové extralize. Po rozbruslení před nedělním zápasem s Českými Budějovicemi zůstalo na ledě šest nejmladších hráčů Vítkovic. Losovali, kdo odnese barel plný puků. Mezi nimi tři budoucí Procházkovi spoluhráči z první lajny - Aleš Padělek, Rostislav Olesz a střídající Zbyněk Irgl.

Hvězda v akci Procházka měl mladíky pod palcem. Při oddechu na střídačce vedle nich několikrát postál, probírali předchozí situace. Rukama naznačoval imaginární akce. Jako by říkal - to bylo dobré, tohle příště uděláme jinak.

Ani ve Vítkovicích Procházka nezměnil svůj zažitý styl. Na levém křídle je při ztrátě puku jedním z prvních v obraně, napadá a pak znovu puky bleskově vrací do útoku.
Na bránu Českých Budějovic včera vypálil čtyřikrát a spoluhráčům poslal stejný počet gólových přihrávek.

Branka z toho nebyla ani jedna. Nejblíž k ní měly dvě rychlé akce v první minutě poslední třetiny. Procházka nejdřív sebral puk Čiernemu, jel sám, ale nedal. O pár vteřin později poslal z druhé strany prudkou přihrávku Irglovi. Jeho šikovná teč zazvonila o gólmanovu masku.

Vítkovice mohly odskočit na 4:2, asi už by neprohrály. Ale to se nestalo, domácí ztratili dobře rozjetý zápas. A Procházka zmizel mezi prvními v kabině se zamračenou tváří. Prohru nesl těžce.