Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prodej lístků v Karlových Varech provázel zmatek

Vstupenky na karlovarské zápasy finále extraligy zmizely hned po otevření pokladny. | foto: Michal ŠulaMF DNES

7 2008
Karlovy Vary - V nepříjemný průšvih přerostl prodej vstupenek na úterní a středeční zápas finále extraligy Karlovy Vary - Slavia. Na jednom ze dvou prodejních míst - v muzeu Becherovky - vstupenky zmizely včera dopoledne hned po otevření pokladny. Dostalo se jen na pár prvních zájemců a ostatní, kteří od časného rána i několik hodin stáli v dlouhé frontě, odešli s prázdnou.

Rozzuření fanoušci mluví o machinacích s lístky. Těch bylo včera k dispozici v muzeu Becherovky 600 a na zimním stadionu dalších 500. Podle pravidel si každý mohl koupit maximálně deset vstupenek.

Ale v Becherovce kdosi zamával na čekající fanoušky vějířem několika desítek lístků. Prodej skončil dříve, než začal, protože prodavačky předem téměř všechny lístky rezervovaly všem, kteří si o to řekli.

"Vytáčí mě jednoznačné porušení pravidel předprodeje. Když se řekne, že prodej začne v 10 hodin, tak má začít v 10. Když se řekne, že maximum je deset na hlavu, tak to tak má být. Ne aby pět minut po oficiálním zahájení prodeje už lístky nebyly. Od pokladny odcházel frajer s 52 lístkama a ještě se tím chlubil," psal rozčilený fanoušek na internetových stránkách klubu.

Vedení HC Energie hned přiznalo, že předprodej nezvládlo. "Podcenili jsme situaci na prodejním místě v Becherovce. Dámy asi pod tlakem spekulantů vzaly objednávky na vstupenky a u pokladny se pak dostalo na prvních deset či patnáct zájemců. Je to katastrofa," řekl manažer Miroslav Vaněk. Podle něj šlo o "naprostou naivitu" prodavaček.

Vaněk slíbil, že pokud finálová série dojde až do šestého zápasu, který by se znovu hrál v Karlových Varech, už se průšvih nebude opakovat. Mezi opatření by zařadil i to, že se prodej odehraje už jen na zimním stadionu a jeden člověk by si nesměl koupit více než čtyři vstupenky.

Manažer Vaněk na obranu klubu zmínil, že bez potíží zvládl čtvrtfinálovou i semifinálovou distribuci vstupenek. Zdůraznil, že Energie nechtěla na fanoušcích vydělávat, a proto nabízela lístky na finále ke stání za slušnou cenu 150 korun.

"Prostě nemůžeme uspokojit požadavek dvanácti tisíc lidí, když máme halu, která patří do historie, a je v ní místo pro čtyři tisíce lidí. Nová aréna tu měla stát už patnáct let," řekl Vaněk i na adresu všech odpůrců rozestavěné multifunkční arény.

Lístků bylo málo, zájem velký

Kapacita stadionu je pouhých 4 680 diváků, z toho 1480 k sezení. Klub dal sice k dispozici na úterní i středeční zápas po 3 000 lístcích, ale velkou část ze vstupenek museli dostat sponzoři.

"Tlak byl obrovský. Z odborů Sokolovské uhelné si vzali 400 lístků. A ono se to nasčítá, když vezmete v úvahu všechny partnery, firmy. Dávají nám celou sezonu peníze," vysvětlil mluvčí a sekretář klubu Jiří Holý.

Někteří příznivci prokázali buldočí vytrvalost. Tak třeba Věra Fedorková včera vstávala hodně brzy. Už v půl šesté ráno přešlapovala před zavřenou pokladnou hokejového stadionu.

Bylo jí jasné, že volných vstupenek na finále se Slavií bude málo a zájem o lístky obrovský. Když se v deset hodin dopoledne pokladna otevřela, právě tato fanynka stála první v řadě.

"Doma Vary neprohrají. Vezmeme šály, dresy, paruky a vyrazíme na hokej," těšila se, když už držela vstupenky v ruce. "Přivstala jsem si, protože jsem nechtěla stát na konci té fronty," dodala a kývla hlavou k dobře sto metrů dlouhému zástupu, ve kterém stovky lidí doufaly, že se dostanou na řadu.

"Tohle nepamatuji za celých jedenáct let, co tu na hokej chodím. A to mám permanentku. Klub nás mohl nějak zvýhodnit," posteskl si fanoušek, který se do fronty postavil v devět - jen hodinu před otevřením pokladny.

Stejně jako mnozí další čekal zbytečně. V jedenáct pokladní ohlásila, že lístky, kterých si každý mohl koupit maximálně deset, už došly.

Autor:
Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze