Prohry na kontě Mladé Boleslavi přibývají a teď přijede Litvínov

Momentka z utkání Liberec - Mladá Boleslav. | foto: Liberec, Mladá BoleslavČTK

13 2014
Za Mladou Boleslav v hokejové extralize v pátek poprvé nastoupil reprezentační obránce Trončinský, ale tím výčet dobrých zpráv končí. Prohra 1:4 na Spartě byla už pátá v řadě. A v neděli nováček hostí druhý tým ligy.

Pro Spartu to byl na začátku sezony velký šok, když ji při druhém domácím zápase obrala o všechny Mladá Boleslav. Nováček soutěže. Tým, kterému to v Holešovicích nikdy neklapalo a v dřívějších čtyřech extraligových sezonách tam neuhrál ani bod. A najednou přijel, přebruslil sparťany a vyhrál 4:3.

V pátek Mladá Boleslav dorazila na Spartu znovu, ale překvapení se neopakovalo. Domácí zvítězili s přehledem 4:1. V čem ta změna? Mimo jiné i v boleslavské situaci. Dojem sebevědomého nováčka, který může vyhrát prakticky kdekoliv, vyprchává s přibývající marodkou a tím i prohrami. Ta páteční byla už pátá v řadě. Nic příjemného, obzvlášť s vědomím, že zítra do Boleslavi dorazí druhý nejlepší tým ligy. Litvínov.

Přílišný efekt v boleslavském podání nemělo ani nasazení reprezentačního beka Trončinského, který v týdnu přišel na dvouměsíční hostování z Třince a hned byl druhým nejvytíženějším hráčem hostů na ledě.

Sparta měla zápas jasně ve svých rukou. Skórující Buchtele s Cingelem už v sedmé minutě vyhnali z brány brankáře Ritticha, zářijového fantoma vzájemného zápasu. Buchtele ve druhé třetině načal i Rittichova nástupce Martina Růžičku, Kumstát ve 48. minutě zvyšoval 4:0 a Tipsport arena si užívala poklidný zápas.

Jediný sparťanský zádrhel? Nebylo to s nulou. Gólman Novotný o ni přišel sedm minut před koncem kvůli přesilovkové trefě Mikulíka.

„Bylo na nás vidět, že jsme přijeli s velkým respektem a že jsme moc nevěřili tomu, že bychom na Spartě mohli být úspěšní podruhé v sezoně. Spartu neporážíte, se Spartou můžete vyhrát, to se nám povedlo minule. Ale přesto si myslím, že jsme Spartu mohli potrápit víc,“ hodnotil boleslavský trenér František Výborný.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38