Průcha věnuje góly zraněnému Kolářovi

• 4
Pardubice - Blízko hattricku byl v prvním hokejovém čtvrtfinále mladý pardubický forvard Petr Průcha. Dal dva góly, měl i další šance. Ty už ale pochytal Roman Málek. "Hlavně, že máme první krůček za sebou," uvedl střelec. "Góly věnuju Količovi," vzpomněl pak spoluhráče z útoku, pro nějž kvůli zraněnému rameni sezona skončila.

Pardubický trenér Miloš Říha musel už v první třetině improvizovat se sestavou. Zranil se mu totiž útočník Jan Kolář, který musí na operaci vazů v rameni a sezona pro něj skončila.

"Jsem z toho smutný," podotkl po zápase kamarád Petr Průcha, který si v zápase připsal tři body za dva góly a nahrávku - o prvním utkání čtěte ZDE.

V první přestávce přeskupil pardubický kouč útoky, stáhl sestavu na tři řady a Průchu postavil do první. Vedle šikovného Blažka a hlavně Dopity, uznávaného velmistra vyřazovacích bojů.

"Dopiho přihrávky byly parádní, jednou mi to dal do prázdné branky, podruhé do nájezdu," poděkoval Průcha centrovi prvního pardubického útoku. A měl proč, holohlavý obr ho skvělými nahrávkami dvakrát vybídl ke skórování.

V úvodu třetí třetiny dal Průcha svůj první gól, když zvyšoval v přesilovce střelou do poloprázdné branky na 4:2. A po chvíli se trefil podruhé, v nájezdu stačil plzeňský gólman jeho střelu jen škrtnout ramenem.

"Jsem rád, že se mi podařilo překonat Málka. Nevím jak ostatní, já z něj trochu respekt měl," připustil Průcha. "Ale šest gólů je šest gólů," rýpl si na závěr směrem k reprezentačnímu kolegovi, který bude hned v úterý znovu čelit útokům pardubických nájezdníků.

"Každý zápas je jiný," uvědomuje si Průcha. "Musíme do toho od začátku jít tak jako v tom prvním ve druhé třetině. Pak vyhrajeme."

Dále čtěte: Puky před branku! zavelel Říha