Jihlava porazila v prodloužení Budějovice, Kladno nestačilo na Havířov

BULY. Momentka z duelu hokejistů Jihlavy (rudá) a Českých Budějovic | foto: Petr Lemberk, MAFRA

14 2017
Jihlavští hokejisté ve šlágru 41. kola první ligy zdolali vedoucí Budějovice 2:1 v prodloužení a posunuli se na druhé místo tabulky, ze které odsunuli Kladno. To nezvládlo domácí zápas proti Havířovu - skórovalo až v poslední minutě, zato soupeř dal pět gólů. Budějovice mají nyní v čele osmibodový náskok na Jihlavu. Čtvrtá Slavia porazila Benátky nad Jizerou 2:1.

Jihlava nastoupila do šlágru kola, který se nesl ve znamení oslav 60. výročí vzniku klubu, stejně jako soupeř v retro dresech a v duelu s lídrem tabulky začala dobře. Na konci první třetiny dorazil Skořepa při přesilovce Důrasovu střelu a využil zároveň nabídnutou přesilovku. Českobudějovický celek pak dlouhé minuty držel v šachu brankář Škarek. Motor se dočkal vyrovnání až necelých sedm minut před koncem třetí třetiny.

Jenže v prodloužení opět skórovali domácí, kteří sice prováhali přesilovku pět na tři, ale po návratu Nouzy z trestné rozjásal stadion Jiří Říha. Dukla tak porazila Motor ve všech čtyřech utkáních v sezoně.

Šlágr Jihlava vs. Budějovice 2:1PP

Kladenští fanoušci viděli ze strany svého týmu zápas hrůzy, Havířov totiž trestal sebemenší zaváhání a využil i tři přesilovky. Rytíři navíc dlouho nemohli najít recept na překonání brankáře. Dušan Šafránek však čisté konto nakonec nevychytal, 38 sekund před koncem ho prostřelil Zikmund. Havířov díky překvapivému vítězství zvýšil své šance na umístění v desítce pro play-off, na kterou ztrácí už jen čtyři body.

Čtvrtá Slavia dlouhou dobu vedla nad Benátkami o dvě branky. Jenže Středočeši 173 sekund před koncem díky Danielu Špačkovi snížili a domácí tým se do posledních vteřin bál o vítězství. Slávisté nakonec děkovali za tříbodový zisk i gólmanovi Frodlovi, který je v závěrečné power play podržel

Litoměřice vezou výhru 5:2 z Frýdku-Místku, tři body ze hřiště soupeře má i ústecký Slovan, který zvítězil v Kadani 3:0 i díky bezchybnému výkonu brankáře Jakuba Soukupa. Čisté konto vychytal i prostějovský Jakub Neužil, jenž byl hlavním strůjcem vítězství Jestřábů 3:0 na ledě Třebíče. Poslední Most snížil díky vítězství 5:4 po prodloužení nad Přerovem ztrátu na 13. místo na osm bodů.

První hokejová liga

Výsledky a statistiky 41. kola

Slavia Praha - Benátky nad Jizerou 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
3. Pohl, 33. Kubica - 58. Špaček. Rozhodčí: Dědek - Polák, Zídek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 854.

Most - Přerov 5:4 v prodl. (2:2, 1:0, 1:2 - 1:0)
19. a 37. Divíšek, 14. J. Šimeček, 43. Smolka, 65. Strejček - 7. M. Kratochvíl, 20. Berger, 41. Novotný, 60. Dostálek. Rozhodčí: Doležal - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. Diváci: 181.

Kladno - Havířov 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
60. Zikmund - 17. a 60. D. Seman, 11. Kotala, 21. Gřeš, 54. Kanko. Rozhodčí: Zubzanda - Belko, Doležal. Vyloučení: 6:6, navíc Jánský (Kladno) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 2093.

Frýdek-Místek - Litoměřice 2:5 (0:1, 0:0, 2:4)
46. z trestného střílení Jašek, 51. Cienciala - 41. a 52. Kopta, 6. Valášek, 47. Jaroslav Kalla, 54. Nedvídek. Rozhodčí: Obadal - Bryška, Rampír. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 1664.

Kadaň - Ústí nad Labem 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
1. Vrdlovec, 14. Poulíček, 28. Z. Doležal. Rozhodčí: Valenta - Malý, Šimán. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 400.

Třebíč - Prostějov 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
20. Rudovský, 26. T. Kvapil, 37. L. Krejčík. Rozhodčí: Fiala - Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:1. Diváci: 1530.

Jihlava - České Budějovice 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
19. Skořepa, 65. Říha - 54. Fronk. Rozhodčí: Hejduk, Kašík - Lučan, Kis. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváci: 3065.