Brankář Berouna Juraj Šimboch zasahuje - ilustrační snímek.

Brankář Berouna Juraj Šimboch zasahuje - ilustrační snímek. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Beroun zdolal Litoměřice a živí šanci na vyhnutí se baráži

• 4
Už jenom dva zápasy základní části mají prvoligoví hokejisté Berouna na to, aby se vyhnuli nevyzpytatelné baráži, která by je mohla poslat o soutěž níže. Po utkání 50. kola, v němž si poradili s Litoměřicemi v poměru 3:0, sice stále zůstávají v tabulce předposlední, jenže na dvanáctou Kadaň ztrácejí jediný bod. Vedoucí celek z Mladé Boleslavi prolomil střeleckou smůlu a přesně pálil po 138 minutách, v duelu s Budějovicemi získal dva body.

Skóre utkání v Berouně otevřel už v 58. sekundě Třetina, jenž v poslední minutě výhru domácích také zpečetil. Mezitím ještě zaznamenal první gól v berounském dresu obránce Kučný.

Kadaň prohrála 0:1 v Jihlavě, která ukončila sérii tří domácích porážek a definitivně potvrdila třetí místo v základní části. Jedinou branku zápasu vstřelil v 18. minutě Urbanec.

Mladá Boleslav proti Českým Budějovicím ukončila dvouzápasové čekání na gól, po 138 minutách se v dresu vítěze základní části prosadil Starý. Na branku nejlepšího střelce první ligy Nouzy z 25. minuty odpověděl hostující Pšurný.

Jihočeši bleskově zareagovali i na gól na 3:1 z hole boleslavského Mikulíka, po němž Přibyl opět rychle snížil na jednobrankový rozdíl. Díky vyrovnávací trefě Ferebauera z úvodu třetí třetiny hosté prodloužili sérii zápasů, v nichž bodovali, na sedm. Zápas rozhodly až samostatné nájezdy, jako jediný se ve třetí sérii trefil boleslavský Klimenta.

Po čtyřech porážkách se dočkalo vítězství Ústí nad Labem, jež zdolalo 3:2 Havlíčkův Brod. V polovině úvodní třetiny potrestal domácí Pořický vyloučení Endála. Ve druhém dějství využil početní převahu hostů Gengel, ale Vávra vrátil před druhou přestávkou domácím vedení. Havlíčkův Brod druhou trefou Gengela v zápase podruhé vyrovnal, ale ústecký střelec Roubík zajistil svému týmu necelých pět minut před koncem tři body.

Třebíč deklasovala beznadějně poslední Most na jeho ledě 8:2. Brankář Horácké Slavie Novotný přišel po 212 minutách a 21 sekundách o neprůstřelnost, na druhou stranu si však připsal dvě asistence.

Zbylé dva zápasy 50. kola se hrají v úterý.

První hokejová liga

Výsledky 50. kola

Most - Třebíč 2:8 (0:3, 0:2, 2:3)
58. Andres, 60. Písařík - 1. a 47. Dočekal, 5. a 48. Nahodil, 13. Čuřík, 22. Fořt, 28. Laš, 54. Křivohlávek. Rozhodčí: Horinek - Hynek, Rozlílek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 132.

Ústí nad Labem - Havlíčkův Brod 3:2 (1:0, 1:1. 1:1)
Branky: 10. Pořický, 39. Vávra, 56. Roubík - 29. a 41. Gengel. Rozhodčí: P. Würtherle - Beneš, Krátký. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 468.

Mladá Boleslav - České Budějovice 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)
10. Starý, 25. Nouza, 33. Mikulík, rozhodující sam. nájezd Klimenta - 30. Pšurný, 34. Přibyl, 43. Ferebauer. Rozhodčí: Schmejkal, Svoboda - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 1435.

Jihlava - Kadaň 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka:
18. Urbanec. Rozhodčí: Blecha - Klein, Toman. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1018.

Beroun - Litoměřice 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 1. a 59. Třetina, 50. Kučný. Rozhodčí: Škrobák - Svoboda, Špůr. Vyloučení: 7:10, navíc Hrbas, Koudelka, Šulc, Král (všichni Litoměřice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 195.